Најдобрите плетени џемпери за оваа есен што можете да ги купите сега

Крајот на летото нè враќа во продавниците една од облеките без кои е тешко да се замисли есен / зима: практичните и основните плетени џемпери.

Следниве се некои од најдобрите модели што можете да ги купите сега да започнете да ја подготвувате вашата гардероба за новата сезона:

Ако зборуваме за трикотажа, Впечатливите џемпери на Гучи се несомнено меѓу главните моменти оваа есен / зима.

Weемпери со вселенски и животински мотиви (не може да недостасува тигарот, кој стана еден од белезите на Гучи на Алесандро Микеле) што тие ќе ви помогнат да не останете незабележани, но пред сè, подигнете го вашиот стил.

Италијанската фирма Дизел предлага два модела што не превезуваат до 90-тите со паузи во стилот на гранџ.

Лево е скокач со врат со врат во колеџ со „уништени“ рипси. Покрај него, шарена шема во нијанси на виолетова боја со пукнатини по целата површина.

Прада и Марк Jacејкобс исто така се обложуваа на ленти. Инспирацијата за овие дресови достапна кај г-дин Портер е морнар и гранџ, соодветно.

Светлосините фармерки се совршен придружник на моделот Марк obејкобс, додека италијанската луксузна марка работи добро и во секојдневен и во полуформален изглед.

Ние ги зачувуваме потрезвените модели за на крај Сен Лоран предлага скокач со ангора со геометриски мотиви што проектира многу современ вид на елеганција.

Плетениот џемпер со плетенка во морнарско сина боја, Ланвин се поставува со цевки на манжетните и половината. Вид на облека неопходна во која било машка гардероба поради неговата разноврсност, како и можноста да ја користите сезона по сезона благодарение на нејзината безвременост.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.