Верувале или не ... 90-тите се вратија

Сега кога се врати Твин Пикс појасно е од кога и да било дека 90-тите доживуваат целосна преродба. Ако сте од таа генерација како слуга, овој пост ќе ве направи меланхоличен што можете. Дали се сеќавате на Тамагочис, на ликра ya Моника Левински?

Можеби она што најдобро го рефлектира духот на тие години беа нашите напивки. Супкултури како Хип хоп, На Гранџ и равери тие измешаа колку што беа милиони бои што ги населуваа нашите алишта.

(Сите го имитираме поздравот на Вил и azzез)

Изгледа инспирирано од 90-тите години

 1. Младиот Рајан Гослинг: со таа голема коса од мокрење во тоа време, Гослинг веќе беше терор врз девојчињата. Супер поп сигурно го посвети тој централен постер на кој мораше да ги отстраниме спојниците. Неговата облека е многу едноставна, широки фармерки y camisa (широко отворено покажувајќи претпубертетни гради) краток ракав во боја ... недефиниран.
 2. 901

 3. Вил Смит: Сите го видовме Принц на бел воздух со што Вил станува една од нашите естетски референци. Иако никој од вас не можеше да ја има таа фризура (дали е физички можно?) комбинезони од тексас и zapatilla кул Hummel и оддава почит на оваа деценија со лансирањето на својата патика 3-S За колекцијата есен / зима 2014 година со ретро трчање се емитува во најлон, микрофибер и велур.
 4. 902

  неименуван

 5. Чичко essеси од присилни родители: Тоа нè полуди и полуде сите. Со таа лавовска коса, гради, совршена насмевка ait Чекај, повеќе не се сеќавам за што зборувавме. О, да! Па добро, ако нешто го карактеризираше чичко essеси, тоа беа тие лабави кошули со засукани ракави.
 6. NSYNC: сè во нив мириса на 90. Сигурен сум Џастин, сега се смета за икона на елеганција, ги негира оние русокоси нагласи. Но, тоа беше мода и како такво, половина свет се приклучи на шандализам, На ѓердани за сурфање и тие гнасни копчиња.
 7. 904

 8. Дејвид Боуви и десктоп компјутер: и како и секогаш, Боуви е присутен во сите децении. Ја сакам оваа фотографија која мириса целосно на 90-тите. Копчето, јакна со големи димензии на слики и екранот на компјутерот ме враќаат во раното детство.

Слики


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Азаел Холммед dijo

  ммм би сакал да ги знам изворите и ми се чини интересно, ако сте биле во можност лесно да погледнете некоја од овие облеки на улиците, добредојде на деведесеттите години тогаш хаха