Crocs пролетно лето 2013 машки сандали

Колекција Crocs пролетно лето 2013 година

Нозете, исто така, бараат посебни обувки за време на потоплите сезони во годината, затоа, во пресрет на почетокот на сезоната пролет лето 2013 година, погодно е што веќе ги гледаме новите трендови во обувки за мажи, како што се оние што ги предлага, во овој случај, фирмата Crocs.

Со 10-годишна консолидација на пазарот и со престиж да се има една од најефикасните технологии во однос на стапалата во овој сектор, Crocs сè повеќе се позиционира како идеална марка за лекување на лето. 

Во вашата колекција на машки сандали за пролет лето 2013 година Можете да најдете широк спектар на дизајни, како и хроматски можности, кои ги покриваат сите вкусови и презентираат опции за сите видови прилики, засновани на основниот модел: Спартан.

Спартанец за на плажа

Колекција Crocs пролетно лето 2013 година

Плажата е главната сцена со која ги поврзуваме спартаните, мазгите или сандалите, и токму за да уживаме на плажа, како и да ја користиме секојдневно во текот на летото 2013 година, Crocs предлага гумена линија, со V-рез и многу добар зафат. Монохроматски сандали може да се најдат, генерално, во црни, сиви или сини тонови, како и со двобојни стапала или со разнобојни ремени.

Официјални машки сандали

Колекција Crocs пролетно лето 2013 година

Што се однесува до оние моменти кога треба да изгледате малку поформално во текот на летото, Crocs ви овозможува, не од формалност, да се откажете од удобноста и свежината на сандалите, за што предлага во својата колекција пролет лето 2013 година неколку спартански дизајни со поелегантни и свечени кроеви, изработени од кожа и велур, што му даваат многу поелегантен и посоодветен стил кога се носи со фустан бермуди и кошула.

Оваа нова колекција на crocs машки спартан Може да се набави по цена од 19,99 до 39,99 евра, во зависност од избраниот модел.

Повеќе информации - Пролет - лето 2013 на Долче и Габана


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.