Esquire ги обединува неверојатните тимови на оваа сезона

Новата голема црна книга на Esquire ни носи феноменален избор на привлечни тимови од брендови како Maison Margiela, Мајкл Корс и Александар Меквин.

Списанието нè повикува да излеземе од нашата удобна зона оваа пролет / лето, менување на традиционалните неутрални тонови за зелените, жолтите, розовите и црвените.

Анимацијата се протега и на кошули и вратоврски, кои се појавуваат во освежувачки тонови на цитрус не е погоден за оние кои претпочитаат трезвеност.

Кошули со отворен врат и плетени кошули (па дури и мрежести) ги заменуваат класичните кошули во најразличен изглед, нагласувајќи го смелиот и младешки дух на издавачот, иако не губејќи го вкусот за паметните.

Инфлуенсерите Камерон Далас, Нилс Висер, Тван Кујпер беа лицата што ги прибра магазинот по овој повод за неговата водич за двегодишен стил.

Без сомнение, многу сочен издавач што ни нуди оригинални идеи за тоа како да се комбинираат и боите и текстурите во нашите облеки од тука до крајот на летото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.