CR7, потпис на Кристијано Роналдо

Сите оние фанови што ги сакате облечете се како Кристијано Роналдо, го имате многу лесно благодарение на неговиот моден бренд CR7, кој има два бутика во Португалија, едниот во Мадеира, а другиот во Лисабон и тоа филијала во Мадрид се очекува наскоро да се отвори. Фудбалската starвезда во своето време рече: „Јас го создавам овој бренд за мене“, но со оглед на успехот, ветува дека ќе се прошири брзо.

И, која е подобра идеја за fansубителите на фудбалот кои сакаат да се облекуваат како него, отколку да одат да купуваат во неговата продавница. Во која било од нив можете да добиете ремен со впечатлива тока или фармерки, да, подгответе се за исплата, бидејќи овие артикли тие имаат висока цена.

Треба само да се погледне излогот на нејзината продавница во Лисабон, или внатре во установата, со минималистички изглед, за да се сфати дека CR7 е, пред сè, бренд со гламур и дека ја промовира метросексуалноста благодарение на изобилство на тесна облека, со чиј стил Роналдо вели дека се чувствува многу идентификуван.

Во неговата продавница можете да купите од фармерки со кожни џебови и чија табличка се појавува со името на марката, до опремени кошули или некои чевли со странични токи од црн квадрат на прсти, со логото CR7, врежано на кожата.

Додатоците се исто така основен дел од нејзините продавници, без разлика дали станува збор за чанти, накит или, се разбира, нејзини широки златни токи со скриени дијаманти и иницијалите на CR7, едно од најзначајните додатоци.

Во моментов се чини дека ќе мора да почекаме малку за да можеме да купиме во продавницата Кристијано Роналдо во Мадрид, која патем, може да го смени името и да стане CR9, бидејќи потпишувањето за Реал Мадрид го принуди да се откаже од дел од својот белег, бројот 7. Сега тој игра со 9, па играчот веќе го патентирал новото лого: CR9. Премногу ризично е да се обидуваме да ги менуваме имињата на брендовите!

Слика: Машки пристап


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

18 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ние веруваме dijo

  БОГ !!

  Не ми е јасен како ова може да излезе тука .... тоа е антагонистичко нешто да се има класа таа ХОРТЕРАДА

  1.    Густаво од Хондурас dijo

   Кристијано е најдобриот на светот овде каде што живеам Јас сум година на сите млади како мене, ти си најдобриот
    

 2.   победник Хуатеј Линган dijo

  Јас ќе бидам многу благодарен да контактирам со мобилниот телефон или со фиксната телефонија на Кристијано Роналдо за тоа што морав да му откријам личен случај

 3.   Оскар Гонзалес dijo

  Здраво, дали може да ми ја дадете интернет-адресата на Бутикот CR7, Кристијано Роналдо. Сакам да купувам на Интернет

  Со почит

 4.   Аретуса dijo

  Здраво, Оскар, ти ја давам адресата на нејзината веб-страница, но ми се чини дека нема продажба преку Интернет, мислам дека за да ја провериш мора да се регистрираш:
  http://cr7fashion.co.uk/casting/

  Со среќа. Ако не, пробајте онлајн продавници на посредници или дистрибутери на вашата фирма

 5.   Викторија рамос dijo

  Јовар Кристијано Роналдо е највапо на светот тој ме има супер за loveубен, понекогаш дечко ми се лути затоа што вели дека го сакам повеќе хахахахаха ги сакам фотографиите помалку на кои не се појавува ... бакнеж на сите што пишете на оваа страница и друга на мојот крал ЈАЈААЈ Кристијано ТКМ

 6.   Луис легарета dijo

  Боже, не знам што да напишам, само што си најголем на сите времиња, да гледаш некоја твоја игра е навистина да го цениш квалитетот на фудбалот .. III да не го спомнувам целиот изглед што го фрлаш кај секој христијанин состанок, ти си најголемиот ТАТ СЛЕДЕН ПА ... Ние сме најдобри без сомнеж за повеќето фача од CR9 фаци магијата на фудбалот на пар чизми ...

 7.   григори dijo

  целосна меморија за долна облека навистина имате гранки во мајами. и продавам за слободен пазар ... Сакам да ја имам и да ја носам таа облека, но ми треба место за купување што не е во Европа ... Јас сум од Венецуела и одам 100% во Реал Мадрид ... добро, нема среќа и продолжуваш вака во Реал Мадрид и те молам освојувај ја лигата и земи го најдобриот стрелец !!!. !!!! Вие сте број 1 !!!. !!!!

 8.   Петар dijo

  Тој е најдобар од сите и неговиот бренд за облека е многу убав

  1.    јозелин dijo

   Јас сум со тебе тој е најдобар ... и вреди многу за оние кои велат дека тој е макро pa chulo dani alvez marquez, Меси ... како и да е тимот на Барза ...

 9.   јозелин dijo

  Дека Кристијано Роналдо има стил… xd јас сум osозелин од Тенерифе и од Реал Мадрид. аааааа заборавив, гледај момче или девојче, облеката CR7 не е леплива ...

 10.   Густаво 7 dijo

  Кристијано Роналдо е многу кул, тој има сè
  хата во облеката има најдобро

 11.   ПАБЛИТО dijo

  Извинете што спасивте некого, ако можете да купите христијанска облека преку Интернет, благодарам

 12.   osозедеароса dijo

   Кристијано Роналдо ти си најдобриот !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 111

 13.   Jony10ovies dijo

   каде може да го купите ременот 

 14.   екаиц dijo

  Кристијан, многу си добар во играње фудбал, но немој да бидеш толку такпон

 15.   michel dijo

  Кристијан, ти си макинаи, работата на Барса беше христијанска кражба, господар

 16.   Бик_вана dijo

  те сакам христијанин си гнијал