60-тите години ја инспирираат втората колекција на г-дин П.

Американски стил од 60-тите ја инспирираше втората колекција на г-дин П., бренд создаден и дизајниран од онлајн продавницата, г-дин Портер.

Кошули со отворен врат, шинови со широк нога, воени јакни ... Г-дин П. вели дека неговата цел била да ја ажурира облеката од оваа еразабележувајќи го особено претходниот „Лесен возач“ Денис Хопер), но одржувајќи ги неговите класични форми.

Фирмата се враќа да се обложи на тие безвременски парчиња што му се потребни на секој маж во неговата гардероба да креирате дневни погледи со гаранции. Како што се светло сини кошули со копчиња, темносини џемпери од urtелка и светло сиви кошули со кратки ракави.

Барајќи да биде над трендовите, г. П. се обложува на фундаментално неутрална палета на бои (сива, темносина, беж ...) и класичните ленти како единствена шема во колекцијата.

Кога станува збор за палта, втората колекција на г. П. вклучува војнички јакни, јакна од велур, ровови и класични волнени палта. И официјална и неформална облека, но, природно, сè со јасен сарторијален повик.

Како надополнување на недооценените џемпери и кошули, на долниот дел има сиви панталони со фустан (и класичен и еластичен струк), кафеави чинос и малку избледени фармерки. Дури ако фирмата покажува предиспозиција за тенок пресекНе заборавајте ниту на широки панталони.

Сега е на продажба, втората колекција на г. П. е А. одличен начин за зајакнување на столбовите на вашата гардероба со облека што, благодарение на нивната совршена рамнотежа помеѓу квалитетот, класицизмот и модерноста, имаат силна желба да траат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.