5-те најдобри врски за машна

Сега кога сите го претпоставивме тоа вратоврските се враќаат во мода (Мислам дека никогаш не сум бил толку среќен што се вратила мода), време е да се фати за еден од нив. За оние од вас кои започнуваат со овој додаток, можеби, на почетокот, мислите дека не вреди да вложувате многу пари во машна, во случај да заврши заборавено во некоја фиока. Затоа денес ви донесувам избор од 5 најдобри (или оние што најмногу ми се допаѓаат) машни врски.

 • Првиот е машна Виши кариран црнците на Zara. За свечен изглед, совршено е со црно сако од костум и бела кошула. Но, можете да го носите и со бела оксфордска кошула и сив џемпер со врат, ако преферирате понеформален изглед.
 • La волнена машна кариран кафеав е од Масимо дути. Ми се допаѓа оваа машна со темносина боја и светло сина кошула, бидејќи одлично се комбинира со неговите слики.
 • Лак вратоврската на Шкотски плоштади соло ио ми е омилен. Мешавината на бои (зелена, темносина со црвени и жолти ленти) ја прави многу покомбинирана со која било обична кошула. Ви препорачувам да го носите со кардиган и фармерки.
 • Ако претпочитате да не ризикувате, можете да се прибегнете кон класична црна машна, како е од Bershka. Тој е најевтин од сите (5,99 евра), но исто така и најмалку оригинален. Како и да е, ако започнувате во светот на вратоврските, тоа е добра почетна точка.
 • Конечно го предлагам ова машна вратоврска de ASOS. Веќе знаете дека отпечатокот со точки е еден од трендовите на сезоната, па можете да се осмелите да го носите без страв.

Божиќ е добро време да пробате различен изглед со машна додека не го пронајдете оној со кој се чувствувате најудобно. За мене тоа веќе стана а суштински додаток. И, иако сè уште носам вратоврски, ја користам машничката секогаш кога можам; Сметам дека е пооригинално. Па, дали се осмелувате на овие забави со машна?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.