Јаболка за акни

Ако имате проблеми со акни или мозолчињаНишто подобро од јаболка или каков било антиоксиданс за да ги избегнете овие вознемирувачки црвени дамки на лицето или да спречите појава на акни.

Малини, киви, цреши, круши, ананас, портокали или јаболко се само примери за тоа што треба да вклучиме ДА или ДА во исхраната ако сакаме да ставиме подобро лице во огледало.

Не се сите креми и добрата исхрана е од витално значење и за подобрување и спречување на проблеми во лицето и за нашето тело.

И ако не сакате јаболко, можете сами да си направите домашна маска која е одлична за акните, прочитајте понатаму.

Домашна маска од јаболка совршен за сушење мозолчиња и чистење на маслото од кожата:

Едноставно ви требаат две јаболка, ги лупите и ги ставате лушпите во местата каде што имате зрна. Лесно е, направете го тоа од време на време и ќе изгледате подобро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

21 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Педро dijo

  Мислам дека ова овошје да се грижи за акните е феноменално, ќе го пробам, затоа што ги мразам оние мозолчиња кои секогаш излегуваат во најнеочекуваните моменти!

 2.   L dijo

  Малку по малку и добро водејќи сметка и за исхраната и за лицето, ќе го елиминирате овој вид мозолчиња, сигурно !!!

  Usе ни кажете!

 3.   Педро dijo

  Ви благодарам!! Tryе се обидам и ќе ти кажам како ми е

 4.   JJZ77 dijo

  Здраво, ве видов во Менсенсија и застанав тука. Да ти кажам дека навистина ми се допаѓа мрежата, многу интересно ќе ја посетувам често ^^

  ПС: Мислам дека има печатна грешка на крајот. Дали мислевте на маска наместо камилица? : С.

 5.   L dijo

  Хаха! навистина JJZ77 !!!! Ви благодариме за забелешката.

  И добредојде, се надевам дека ви се допаѓа !!

 6.   ана клерет dijo

  Здраво, ми требаш да ми помогнеш затоа што имам акни. Ми препорачаа идеален крем, но првиот ден од употребата, многу никнаа, се чинеше дека сум бил во алкохолизирана состојба и сè уште ги имам и многу чешаат. испрати ми нешто те молам почекај го твојот одговор

 7.   L dijo

  Здраво Ана,

  Ви препорачувам да посетите дерматолог, тој подобро од кој било ќе го препорача најдоброто за вашиот проблем.

  Честитка.

 8.   Soraya dijo

  Здраво, имам мозолчиња и би сакал да го пробам, ќе ти кажам! што си ти

 9.   јевуб dijo

  Кевин добро, имам проблеми и со малку мозолчиња
  но најдоброто решение што беше алое вера
  Но, создавањата се викаат така за да го купите (напивка од гел алое вера) што го продаваат во натуралисти или ако не на поприроден начин среброто од савила го исечете трнливиот дел и растението оставете го во валде со вода за к секе дека има горчлива течност и не се препорачува бидејќи знаете дали е подготвена
  по 3 или 0 дена савилата веќе нема да се чувствува толку горчлива
  И може да го сфатиш на тој начин, јас го велам тоа, но имам проблеми со малку лузни. Некој ми помага. cordova_vargas_kevin@hotmail.com благодарение

 10.   веи dijo

  здраво..Јадам јаболка ден и пол..хахахаха ... слаба сум..но сега ќе добијам се повеќе ... било да се елиминираат тие мозолчиња..пред да страдав од акни..не сега не толку..но сепак излегуваат ... јас ја правам диетата според книгата „нула акни“ ... кој го сторил тоа?

  1.    Типично Секу dijo

   @Gaby Здраво „веи“ пребарувања

   1.    Типично Секу dijo

    @Gaby

 11.   Аретуса dijo

  Здраво Веи. Ви препорачувам да се консултирате со лекар пред да направите ненадејни промени во вашата исхрана, човекот не живее само од „јаболка“ ...

 12.   Џон dijo

  Здраво: Имам проблеми со акни имам редок вид на акни, тие се мали како лушпи заедно во делот под двете очи и во носот не исчезнуваат. Работам два пати на ден и не го влошувам лицето е мрсно и 2 % сол и дури не пробувам крем Баба де Каракол.

  Чао:
  Johnон 19 години

 13.   мати dijo

  Здраво .. хм, страдав од акни, никогаш не отидов кај дерматолог ... пробав многу бескорисни креми како лигите од полжав ... се додека не го пробав синиот сапун „аксепсија“ ... плавиот ... другите се бескорисни (моите заклучоци) ..
  емм го користам подолго време и лицето ми се врати во нормала ... иако секогаш добивам некој друг досаден мозол, но тој сапун продолжувам да го поминувам ...
  проблемот е мрсна кожа ... затоа ќе видам дали јадењето јаболка барем м ќе излезе поретко ...
  Вежбите на Acer служат?

 14.   Раул dijo

  Здраво, знаете, ми привлече внимание кога го прочитав:
  Си реков:
  Дали јаболката го прави тоа?
  Па, сега се обидувам
  но сè уште не можам да го најдам ефектот што го прави ... дајте ми повеќе совети за да ги елиминирам мозолките и црните точки затоа што се ужасни ...
  Не треба да знаете дали може да ми дадат некоја препорака за да успеам да го излекувам ...

 15.   Дфггфд dijo

  Отидов кај дерматологот, користев неколку креми и дури никогаш не успеав да ги отстранам мозолките во целост, го следев третманот на книгата со нулта акни додека постев три дена, јадев само јаболка, меѓу другото, и за една недела Тешко дека имав. Сега само се обидувам да јадам помалку шеќер, и продолжувам да земам јаболко на ден и мозолчињата не се враќаат.
  Иако истото не работи за секого, верувам дека работи само за хронични акни, како што беше мое, па дури и кремите не работеа за мене.

  1.    Типично Секу dijo

   Здраво, што има, од каде ја доби книгата? дали не можам да го најдам и дали е многу скап?

   1.    Исусканарио dijo

    Овде имате линк, тој е во формат pdf и преземањето е со мегааплук, со среќа

  2.    Катиуска Јарамило dijo

   здраво Сакам информации xfavorrrrr контактирајте ме ова е мојата msn katiuska_jaramillo@hotmail.com

 16.   Мигел Ангел Луна Галван dijo

  Здраво драги мои пријатели, знаете дека имам совршено решение за акни и сакам да го споделам со вас, мора да одите во теретана или да купите велосипед за да направите кардио, многу е добро, но мора да се потите најмногу, но пред да го направите ова, измијте го лицето со неутрален сапун и јадете јаболко, а исто така измијте го лицето со неутрален сапун по потење на велосипед и не јадење мрсна храна, верувајте ми дека ова дава резултати во среќни недели