Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш

Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш

Луѓето ја имаат таа вродена способност да предвидат ако некој ни се допаѓа, а особено жените, се чини дека оваа техника при откривањето повеќе допира со нивната потсвест. Но, секоја личност е различна и луѓето понекогаш не покажуваат никаков вид loveубов кога се чувствуваат за inубени.

Кога некој нè сака и не покажува дали ни се допаѓа или не, тоа не нè засега нас како луѓе да имаат вештина на интуиција, затоа треба да знаеме за мали знаци или примероци што не ни се на дофат за да ни помогнат да разликуваме дали станува збор само за пријателство или навистина постои физичка привлечност.

Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш

Маж кога чувствува одреден интерес за жена, порано или подоцна почнува да покажува знаци на тоа. Понекогаш овие типови сигнали се суптилни, а други не, така што жената може да се збуни, ако навистина сака да одговара на тој маж исто во иста мелодија. Знаеме знаци и положби кои можат да утврдат дали некое лице ви се допаѓа или не, но, Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш?

Мажот кога е изненаден со жена таа бара да има заеднички точки. Кога се пренесуваат искуства, коментари, хобија или кога едноставно се разговара, доколку таа личност е заинтересирана, тие ќе се обидат да почувствуваат привлечност за истиот вкус или чувство емпатија и привлечност да се сподели истото.

Тој не може да не се вознемири. Покажува вкочанетост, напнатост при зборување, дава импулсивни коментари и зборува брзо. Но, понекогаш му треба долго време да размисли што ќе коментира или има сомнителен став што го меша со неприродни движења.

Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш

Постојат мажи кои се однесуваат тотално поразлично од другите. Дека мажот е сериозен и зрел не секогаш покажува или значи дека е причина што вие му се допаѓате, има моменти кога тој е тотално различен и постојано создавање шеги или задевање За повик на вниманието.

Во разговорите секогаш означува имаат повеќе контакт со жената, барајќи поддршка или утеха. Во овој момент тој има доверба и затоа сака да ја заработи уште повеќе. Затоа споделете грижи, радости или каква било сензација или искуство што сте го имале во текот на денот.

Фрази што мажот обично ги кажува кога е заинтересиран

Постојат зборови, фрази или навестувања кои имаат тенденција да го активираат интересот на мажот за жена. Ако сте личност во заминување, нема да недостасуваат фрази во вашите разговори како што се:

 • „Мојата најголема желба е да имате убав и прекрасен ден“Тоа покажува дека сакате сè да излезе добро за вас, дека животот ве третира најдобро што е можно.
 • "Јас би сакал да те видам"Оваа фраза веќе кажува сè, но замислете ако ви каже „Треба да те видам“, не се вознемирувај, бидејќи сигурно оваа фраза те тера да експлодираш од loveубов.
 • „Вие сте најневеројатната личност што постои, сакам сè што правите“, е начинот да се изрази сè што му е важно и како тој ви се восхитува, можеби се за fallingубува.
 • „За се што ви треба, јавете ми се, времето не е важно“, интересот продолжува да се истакнува и нема да се двоуми да стори сé за вас.
 • „Грижи се, пиши ми кога ќе се вратиш дома“, оваа фраза исто така дава доказ дека тој е заинтересиран и дека се грижи за вас.
 • „Го чекам вашиот повик затоа што сакам да бидам со вас, се надевам дека ќе можеме да се сретнеме многу пати“, друг начин да го покажете вашиот голем интерес за другата личност.

Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш

Со социјалните медиуми

Не можете секогаш да имате личен контакт, социјалните мрежи работат како друга алтернатива. Ако одржувате редовна комуникација, важно е да откриете дали другата личност користи WhatsApp, на пример, и дали пишува често. Ова е случај, тоа нема да ве остави настрана и начинот на кој пишувате, исто така, ќе разјасни многу детали.

Начинот на пишување може да предизвика интерес, повеќе или помалку со одреден акцент во зависност од неговата навика: Ако секогаш го нудите вашето добро утро или добра ноќ доказите се цврсти. Истото се случува кога тој треба да ти одговори, ако го стори тоа брзо и веднаш е добар знак.

Што ти вели мажот кога ти се допаѓаш

Ако тој е секогаш свесен за вашите статуси и коментари за нив, тој ви испраќа фотографии, нежни пораки, секогаш одржува прва комуникација и бара начин или изговор да се сретне со вас. Тој исто така многу ви се допаѓа ако постојано користите емотикони така што сè уште чувствувате многу поголема емпатија за неговата состојба.

Beе бидат заинтересирани во како се чувствувате, ако ви треба нешто, се грижите за вашите интереси, се шегува со вас за да ве насмее и постојано ве информира за сите детали што ќе му се случат во неговиот живот.

Не заборавајте дека заштитниот знак на мажот кон жената е секогаш присутен. Дури и ако тој не даде примери за одредени моменти, порано или подоцна тој ќе покаже дека ви се допаѓате. Дискутиравме за тоа што човек може да каже со зборови, но да не го заборавиме тоа телесен јазик Тоа е уште еден од елементите што исто така се проучувани и кои појаснуваат дека на мажот му се допаѓате. Ако сакате да знаете кога жената е заинтересирана за маж, можете исто така да не прочитате на овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)