Што да јадете за да ги подобрите сексуалните односи?

среќен човек
Сексуалниот квалитет може да се подобри само со правилно јадење и знаејќи ја оваа храна што ќе ја претставам подолу.
Не е потребно да се купуваат хемиски производи кога сето она што е на наш дофат, како што се најчестата храна, зеленчук или слатки, ни е потребна помош.
Може да имате подобар сексуален живот ако се посветите на тоа.

сексуален однос
Да нема изговори кога станува збор води љубов, ниту од замор, ниту од страст или што било што е тука храната што ќе ни требаат:

 • ДА ПОЧНЕТЕ И ДЕКА ИМАТЕ КО SKА СО ВАШИОТ ПАРТНЕР „ЛА КАРНЕ“

Протеинот во месото ги зголемува нивоата на допамин и норадреналин, две хемикалии кои ја зголемуваат чувствителноста на кожата за време на сексот.

 • ЗА ПОБЕДУВАЧКОТО „ЕЛ АПИО“

непцето може да изгледа благо и невкусно, целерот обезбедува андростенон и андростенол, два феромона кои привлекуваат женисексуален однос

 • ДА ИМАТЕ ПОВЕЕ ЕНЕРГИЈА „ЛЕДОТ КРЕМ“

Храна која има високо ниво на калциум и фосфор, два минерали кои акумулираат енергија во мускулите, одговорна за контрола на ејакулацијата, контракцијата и грчевите. Кој е трикот? Колку се поголеми резервите на енергија, толку повеќе енергија.

среќа

 • ЗА Трајното „ЛОС ХУЕВОС“

Идеално за loversубители на предвременост, за смирување на нервите, појадок или ручек јајца. Изматени, изматени или пржени, тие се извор на витамин Б, клучна хранлива материја што го одржува вашиот ум без стрес и ви помага да бидете опуштени во спалната соба.

 • ЗА ДА НИШТО НЕ СЕ ОСТРАНЕ „ОРВИТЕ“

Чадот од цигарите, загадувањето на воздухот и другите токсини ја оштетуваат спермата. Најдоброто обложување за борба против овие загадувачи е оревите. Овие јаткасти плодови се важен извор на селен, витамин кој помага да се одржат сперматозоидите поздрави и поотпорни.
Парови
Со сето ова ќе имате подобар квалитет во сексуалните односи, Се надевам дека ќе можеш да го примениш во пракса, затоа што разновидна и шарена диета е многу здрава.

сексуален однос
Затоа, јас исто така знаев зошто банана, спанаќ, лен, ананас, соја и овес Корисни се за да бидат посреќни. На следниов линк написот за храна што нè насмевнува и е посреќно.
Линк:
menconestilo.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Едуардо Рамос Бланкас dijo

  Ви благодариме за вашата помош

бул (точно)