Чизми од Тимберленд

Timberland

Денес е потребно да се има секогаш добри чевли што не носат насекаде, бидејќи стапалата секогаш мора да бидат добро заштитени и да не носат ништо, бидејќи на крајот ќе не повредат, а тоа не се препорачува, Затоа ќе ви раскажеме за одличните машки обувки Тимберленд, како чизмите на неговата нова колекција.

Значи, можеме да ви го кажеме тоа Оваа американска компанија има широк спектар на чевли за мажи, како во чизми, наутички, ниски чевли или сандали. Ниските чевли се во три различни линии, и кожа и велур, што лесно може да се подмачка за неговото подолго траење, бидејќи тие штитат од студ во секое време.

Слично на тоа, забележете дека Тимберленд нуди обувки со висок квалитет, во различни нијанси, како што се кафеава, камила, каки, ​​бела, црна или сина, многу разноврсна боја што може да се комбинира до совршенство со секаков вид облека. Без сомнение, чизмите на оваа фирма се идеална референца за loversубителите на природата, каде што квалитетот и удобноста.
Ботас
Од друга страна, споменете дека Чизмите од Тимберленд имаат одличен финиш, со армирани шевови и многу удобно вдлабнување, со засилено засилување во горната област на багажникот, овие исто така имаат заглавен ѓон за да не се лизне на кој било вид под.

Исто така, овие одлични модели Чизмите од Тимберленд можете да ги најдете за приближна цена од 80 евра, Сите се изработени од велур или кожа, со типично лого на фирмата, за да се заштити од студ во секое време, идеално исто така за одење на снег или долги прошетки во ладни денови. Значи, ако ги сакате овие модели на чизми, не одложувајте приближувајќи се до најдобрите продавници за чевли во потрага по моделот што друго оди со тебе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мелина домингез dijo

  Здраво, јас сум Мелина. Сакам да ја знам цената на багажникот timberland кој е во светло сина боја, но го сакам во бела големина 39… тоа е да го купам или да ја испратам адресата каде што ја имаат или како можам да ја набавам ! благодарам за вниманието! со почит

 2.   Марио Гонзало Лима Белтетон dijo

  Здраво, јас сум Марио и би сакал да ја знам цената на жолтите чизми, но ги сакам во бела големина 38. Сакам да ги купам или да ми ја испратам адресата

 3.   Марио Гонзало Лима Белтетон dijo

  Здраво, јас сум Марио, само сакам да ја знам цената на жолтите чизми, ги сакам само во бело, со големина 38, сакам да знам како можам да ги купам или да ми ги испратам адресата и цената во Гватемала.