Четири џогери од XNUMX-тите со стил да се вратат во теретана

Иако техничката облека е добра за да ни помогне да ги зголемиме нашите перформанси на обука, враќањето на класичните џогери е здив на свеж воздух за спортска облека.

Сјајни ткаенини, макси логоа, предвремени копчиња p Панталоните за суи кои доминираа во 80-тите и 90-тите години сега се знак за стил во теретана или при обликување на атлетското време ја бара улицата. И еве четири од нашите омилени во моментов:

Најк

Ако ви недостасуваат сјајните тренерки од 90-тите годиниОвој модел на Најк - достапен во Urban Outfitters - ќе биде фантастичен додаток на вашата колекција.

Конусна форма, странична лента во две бои, еластики на глуждовите и логото на потписот на горниот лев бут во жолто.

РАБОТЕТЕ

Макси-логоата беа уште еден карактеристичен детал за џогерите од 90-тите кои беа изгубени со текот на времето, сè додека фирми како JOG ON не решија да ги повратат на задоволство на fansубителите на класичните тренерки.

Модел достапен од Топман кој комбинира современ талент за слабо вклопување со ретро детали како бендови и преголеми букви.

засекогаш 21

Снапчените копчиња исто така се враќаат на задоволство на носталгичарите. Опција за разгледување дали сте имале или сте од оние што останале со желбата.

Супер детал од XNUMX-тите години што ќе ви помогне да направите разлика и во теретана и на улица. И, потребно е да се запамети дека никогаш не било видено како сега да се носи спортска облека надвор од теретана.

Адидас

Кадифето е можеби најсмелата опција, но не сите модели се подеднакво впечатливи. Постојат повеќе трезвени џогери ако сакате да го носите овој материјал без да станете фокус на изгледот.

Темно сиви кадифени панталони кои, сепак, испуштајќи силни ретро вибрации, успева да го прилагоди класичниот стил на новото време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.