Чанти за рамо за мажи

Чанта за рамо за лаптоп „Основи на Амазон“

Лентите за рамо ви овозможуваат удобно транспортирање на предмети од едно до друго место. На овој начин, тие се одлична идеја за канцеларијата, теретаната или студискиот центар.

Исто така наречени месинџер торби, се произведени во различни форми и стилови. Ова е причината зошто пред да набавите еден, важно е да бидете сигурни дека предметниот модел навистина одговара на сите ваши потреби или барем на повеќето од нив.

Ако сакате вашата торба за рамо да ви трае долго, размислете да започнете со отфрлање на лошите квалитетни вреќи за рамо. Понекогаш цената не е показател за квалитет. Постојат прифатливи модели кои се прилично отпорни. Еден трик е да бидете сигурни дека шевовите се рамни и прави. Ако конецот изгледа дека лесно може да се распадне, вреќата најверојатно ќе заврши да се скрши откако ќе ја користите некое време.

Кеса со вкрстено тело Зара

Zara

Како да изберете торба за рамо

Espacio

Добар бандаж мора да понуди доволно простор за сместување на средни предмети: тетратки, книги, таблети ... Ако треба да пренесете лаптоп, размислете за торба за лаптоп со лента за на рамо. Тие обично се класифицираат по инчи за да му биде полесно на купувачот да избере оној што одговара на големината на нивниот уред.

Исто така, мини торби со вкрстено тело се добра идеја да носите мали предмети со вас (мобилен телефон, слушалки, паричник, клучеви ...) за секојдневна употреба. Ако не треба да транспортирате големи предмети, малите вреќи за раменици се идеја што треба да ја разгледате.

Кога станува збор за големината, Исто толку е важно да бидете сигурни дека нема да купите прерамка премногу мала, колку што е и поголема од она што е строго потребно за вас.. Запомнете дека вашата торба за рамо треба да одговара на сè што ви треба без да користите дополнителни торби. Исто така, колку е попространа, толку е поголема тежината на торбата за рамо. Значи, треба да ја прилагодите големината што е можно повеќе за да избегнете чувство на одење по улица натоварено со непотребна тежина, но без да претерате, бидејќи станува збор за носење на сите ваши работи на едно место.

Прегради

Ова е една од најважните карактеристики на торбата за рамо. Торбите за рамо се составени од централен простор и низа оддели со различни затворачи и големини. Дарежлив број оддели ќе ви помогнат да ги организирате различните предмети подобро. Сепак, се претпочита да има малку и добро осмислени оддели отколку да има многу и тешки за употреба.

Размислете дали ви требаат надворешни оддели за да можете полесно да пристапите до одреден објект, на пример, мобилниот телефон. Овие можат да бидат со патент или тип џеб. Вторите се помалку безбедни, но ако тоа е она што го барате, тие помагаат дизајнот да биде поедноставен и почист.

J.Crew машка торбичка со вкрстено тело

J.Crew

Материјали

Кожата е безбеден облог за канцеларијата и за секоја ситуација воопшто. Ако вашите принципи не ви дозволуваат да носите кожа, ќе ве интересира да знаете дека одредени платнени вреќи за рамо, исто така, работат многу добро во изгледот на извршниот и preppy изгледот.

Од друга страна, оние со порелаксиран стил, како што се воени или дезени, препорачливо е да ги резервирате за понеформален изглед. Побарајте чанти за раменици со чисти линии за вашиот паметен изглед и дозволете си повеќе впечатливи модели во вашиот секојдневен изглед.

Видови на затворање

Лентите за рамо може да се затворат со размавта или едноставно со патент. Патентите нудат поголема безбедност за предметите, но за правилно затворање потребно е совршено да се вклопат во торбата. Спротивно на тоа, затворањето на преклопот, кое обично интегрира прицврстувачи или токи, нуди поголема флексибилност. Ако не сакате да се откажете од предностите на кој било метод, размислете за торба со вкрстено тело што вклучува и патент и размавта.

Торба со вкрстено тело од Валентино

Валентино

Торба со рамо или ранец?

Бидејќи им се дава слична употреба, често се поставува прашањето дали да се купи торба за рамо или ранец. Општо земено, торбите за рамо помагаат да се постигне поформален ефект. На овој начин, тие се најпогодна опција за канцеларијата. Сепак, направени се и елегантни ранци кои се повеќе од големината во канцеларијата. Тие исто така можат да ви помогнат да добиете современ допир. Двете опции се совршено валидни.

Главната разлика помеѓу торбите за рамо и ранците е во прерамките. Кесите со вкрстено тело имаат еден долг ремен наместо два кратки, така што не се направени за да се носат на задната страна. Класичниот начин на носење на овој ремен се преминува преку градите. Тоа го остава бандолиерот да лежи на колкот, овозможувајќи пристап до нејзината внатрешност побрзо и поудобно. Треба да се напомене дека постојат и други можности кога станува збор за носење торба за рамо. Може да го носите и на едното рамо, под раката или (ако има рачка) во раката како актовка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.