Црн костум за младоженец

Црн костум за младоженец

Изборот на венчаница може да потрае и до 12 месеци надзор за да се избере оној кој најмногу одговара на личноста и нејзините најдобри детали. Наместо тоа, костум на младоженецот потребно е многу помалку време да се подготви вашиот стил, Треба само детално да следите одредени правила на протокол и да изберете помеѓу костум или јакна. Меѓутоа, ако одлуката е да го изберете костумот на младоженецот во црно, тука ви ги прикажуваме најдобрите идеи за стиловите што се претставени оваа сезона.

Со видот на церемонијата ќе се раководи според видот на прославата што ќе се слави и класата на гости кои ќе присуствуваат. За ова, од суштинско значење е да се мисли дека костумите за младоженецот мора да бидат свечени и дека се од утрински костум, составени главно од овие парчиња: панталони, кошула, јакна, елек и вратоврска.

Видови црно одело за младоженец

Утринскиот костум во костумот на младоженецот е најелегантната облека за свадба. По традиција, тој секогаш се користел за утрински церемонии, но сега започнал да се користи и за вечерни церемонии. Утринското палто обично е облечено во црно, секогаш давајќи ја онаа класична слика, каде можеме да најдеме класични јакни или палта.

Едноставен црн костум со бел елек

Едноставен црн костум со бел елек

Неговата комбинација е одлична и припаѓа на модел дизајниран од Протокол и наречен Макао. Неговиот состав е едноставен, но многу елегантен каде што се користени црната јакна и комбинацијата на бел елек и кошула. Комплементот на вратоврската и марамчето го имаат истиот состав на боја и дезен, се бели и риги.

Црн костум за младоженец со печатена галантерија

Црн костум за младоженец со печатена галантерија

Овој костум покажува друг начин да го комбинирате црниот костум на елегантен начин. Неговиот дизајн доаѓа од колекцијата за 2019 година на Протокол и тој се одлучи за сив елек со микро-цртеж и црвен појас. Неговите додатоци се исклучителни, вратоврската и марамчето имаат избледено велшко квадратно печатење со цртеж на црвени цвеќиња, правејќи го тој елегантен контраст.

За овие два стила на елегантни одела секогаш вашата најдобра комбинација Тие се чевли од типот Оксфорд. Нема сомнение дека бојата е секогаш црна и чорапите исто така. Не е соодветно да се носат лакирани чевли, но тие имаат некаков сјај и пред се дека се чисти и беспрекорни.

Елегантно црно одело без екстраваганција

Црн костум за младоженец

За формални настани за кои не е потребна екстремна формалност, постојат три парчиња комплети. Определување вратоврската затоа што овој пат е многу потенка и црна, со некои текстури што му даваат некаков вид на релјефни цртежи и некаков сјај. Како општо правило, секогаш треба да барате вратоврска што се идентификува со личноста на младоженецот и не зазема централно место. Можеме да го забележиме и на начинот на додавање марамче во јакната, во овој случај не е избрано да се постави, бидејќи исто така ќе му ја одземе истакнувањето на целиот комплет одела.

Црн смокинг или утрински костум

Црн костум за младоженец

Смокинг костум за младоженецот Тоа е елегантен стил кој постојано се развива. Во принцип, тие секогаш се црни костуми, фустани со елеци и во многу случаи се користи дури и појас. Кошулата е обично бела, а вратоврската во овој случај е придружена со истата шема како и марамчето и со ист тон како елекот.

Утринскиот костум во црно е свечено и разноврсно одело. Обликот на нејзината јакна го прави погоден и за дневни и за ноќни прослави. Традицијата на овој комплет е секогаш да се носи палто и темни панталони кои признаваат некои варијации како што се ленти. Додатоци како елек, вратоврска и марамче тие можат да бидат избрани во друг тоналност. На фотографијата можеме да видиме како е избрана сива боја со вратоврска и марамче со сатенски сјај.

Црн костум за младоженец во стил на опашката

Црн костум за младоженец во стил на опашката

Тоа е најелегантниот и најенергичен тип на костум. Скоро секогаш е избран во црн тон и поригорозно е да се избере троечкото одело со бела кошула. На фотографиите можеме да видиме дека е избрана црна вратоврска или машна, како и елек и чевли. Во случај на носење марамче, претпочитано е да се постави бело за да не привлекува многу внимание и да биде соодветна боја.

За тој посебен ден секогаш можете да изберете помеѓу црн костум со сите негови различни варијанти или напротив да изберете друг тон за дневно одело. Ако сакате да знаете како да го направите вашиот избор правилен, можете да нè прочитате на оваа нова врска или ако сакате да решите како да направите добар јазол за вратоврска, прочитајте го нашиот туторијал за вратоврски.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.