Хипстер фризури за мажи

 

фризури на хипстер

Фризурата хипстер е во мода и секоја година повторно се измислува со посебен и ласкав допир. Стилот на потстрижување е многу присутен меѓу кратењата од пред неколку години, но хипстерскиот стил е многу присутен кај нас одамна, иако можеби не изгледа така.

Неговиот изглед го бара тој лежерен и боемски стил, бидејќи нејзината коса, и кратка и долга, е пронајдена во склад со грмушки со брада. Неговиот крој е направен за мажи кои сакаат да обележат мода и многу личен начин на живот, бидејќи формата се разликува од другите фризури.

Видови фризури на хипстер

Оваа фризура веќе поставува тренд со многу личност за 5 или 6 години. Стилот хипстер ќе продолжи да се обложува и во иднина, бидејќи во наредните години ќе продолжи да ја означува модерноста кај мажите. Нивните видови фризури може да се откријат подолу.

Хипстер фризура за кратка коса

фризури на хипстер

Го сакаме овој стил со кратка коса, го дава тој изглед на поелегантен и дотеран човек. Неговите страни се целосно избричени за да се даде таа свежина и тон на урбаното племе, а горниот дел е многу понаселен. Во овој случај, централната коса ќе биде нешто долга така што паѓа само странично или назад. И во двата случаи, волуменот во косата секогаш ќе се истакнува, нешто што е многу карактеристично за фризурата на хипстер.

Лентата наредена и на претеран начин Таа се издвојува по својата форма и стана порелевантна со години без денес да се намали. Негуваниот и залижан грб со многу волумен е многу див и смел, автентичен за мажите кои сакаат да обележат личност.

Хипстер фризура за долга коса

 

Тоа е неговата квинтесенцијална слика, неговиот долга коса изглед со брада. тоа е главната икона за нејзиниот стил. Ако сакате да носите долга коса, имате среќа бидејќи токму тоа ќе го постави трендот ова лето и тука ви ги претставуваме различните начини на нејзино носење.

Може да се носи лабава коса се раздели на средина и тоа природно паѓа на двете страни на лицето. Ако имате брановидна коса, ќе имате можност да ја покажете и да и дадете малку див шмек, да, брадата не недостасува и е доста полна. Друга опција е да носите косата се залижа назад за да не се мачи да го носиш залепен на твоето лице. Со цел да постигнете одлична фиксација што ви треба малку фиксирачки крем или гел и оставете некој волумен.

фризури на хипстер

Ако сакате да го носите, можете да изберете да го врзете со опашка. Во неговиот имиџ доминираат оние прилично високи пигтили, некои од нив собрани со лак. Со цел да му дадете оној хипстерски допир, можете да ги избричите страните на главата и да носите поурбан стил. Носете ја косата во опашка, но со спуштена коса е друг начин. За да му го дадете овој див изглед повторно, можете да ја оставите косата разбушавена, тоа е луд и импровизиран начин на кој многу ви се допаѓа.

фризури на хипстер

Коса хипстер со половина грива

Половината коса за фризурата хипстер тоа е смело и софистицирано. Не сите мажи можат да изгледаат добро и бара да се обидат секогаш да ја комбинираат оваа фризура, затоа е за мажите кои се страствени за нивната фризура претприемнички и со цврст став.

Коса мора да го оставите да порасне до средна висина и идејата е да се обидеме да го подигнеме назад создавајќи ефект на волумен. Може да се создаде хипстерска фризура со разбушавена полу-долга коса, со коса чешлана настрана или со коса чешлана назад. Ако вашата одлука е неодлучна, можете да ги измешате двата концепта, можеби најдобрата комбинација е да го исчешлате назад и да му дадете малку пресврт на страна.

Како да се добие хипстер фризура?

Добивањето на оваа фризура не е тешко, но потребни ви се секојдневни допири и помош на производи за фиксирање коса. Прашање е на пракса да ја процените фризурата што сакате да ја постигнете и со неколку едноставни чекори да ја направите.

Најдобриот совет е добијте ги најдобрите производи за фиксирање, каде што не оставаат остатоци на косата следниот ден на употреба. Препорачливо е да имате чиста коса пред да ја примените вашата фризура во пракса, во спротивно компонентите нема да ја имаат истата ефикасност.

Но, ниту тоа се препорачува измијте ја косата многу често, бидејќи скалпот може да биде иритиран и косата може да ја изгуби својата природност и сјај. За извршување на фризурата треба додадете малку производ за фиксирање (гел, гел, восок, паста за моделирање или лак) и импровизирајте, бидејќи ја добива својата форма, можете да додадете малку повеќе за да биде целосно фиксиран.

Ако сакате модерни фризури и кои се најпопуларни оваа сезона, можете да го прочитате нашиот дел на фризури назад, класични парчиња, како да се носат перми, па дури и како да се направи најдобро избричен на главата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.