Harmont & Blaine отвора продавница во Мадрид

Малку по малку, модните фирми ја враќаат довербата во нашата земја како пазар за своите производи, тренд што ги тера се повеќе луѓе да одлучат да се етаблираат во Шпанија и да отворат нови продавници. Последно што се расположи е италијанската фирма Хармонт и Блејн, познати по своето слатко лого на дакел, која ќе отвори нова продавница следниот септември.

Harmont & Blaine ќе отворат нова продавница во нашата земја, прва во Мадрид. Местото избрано за својата премиера во главниот град е место од 500 квадратни метри лоцирано на улицата Вилануева број 20, во срцето на областа Саламанка. Во оваа установа, фирмата ќе ги пласира своите машки и детски колекции.

Досега фирмата имаше само еден бутик во Шпанија, инаугуриран минатата година во Порто Бањ. Успехот на продавницата Марбела и големиот прием кај нејзините најнови колекции кај шпанската јавност е она што ја поттикна фирмата да се шири во нашата земја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Paloma dijo

  Добрина! Со тоа колку сум занесен со овој бренд ...
  Имам луда желба да го фатам мојот хоби обичен џемпер со кутрето!
  Колку чини џемпер како овој? Или обична поло маичка со лого?

  1.    Ракел dijo

   Па, јас сум исто така занесен со тој нов бренд, тој е супер оригинален ... кога одам на шопинг, сигурен сум дека го купив!
   колку може да чинат овие пилоти?

 2.   Laura dijo

  Јас сум исто така супер ecaprichada САКАМ ПОЛИТУО ЈАА! :) Колку би чинела?

  1.    Ракел dijo

   Сакам да знам, но колку долго треба да чекам?

 3.   Борја Мари dijo

  Мислам, тоа е супер јако, сакам и облека од тој бренд, идеални се.

 4.   Jerеригар dijo

  за кога во БЦН?