Три оригинални тренери со полна боја да успеат оваа пролет

Досадно ви е од патиките? Не грижете се затоа што ако сте уморни од носење патики во неутрални тонови толку типични и предвидливи како бели или црни, ние го имаме решението за вашите молитви.

И, тоа е дека за оваа сезона се обложуваме на инјектирање на светлосна нота на вашите нозе и тоа го правиме со патики во полна боја презентирани во интензивни, светлечки тонови и, во некои случаи, дури и скоро флуоресцентни. Ова се трите модели на целосно спортски чевли за да успеете во ова пролет-лето 2017 година.

Nike Air Force 1 Ниско светло цитрон

Куќата Најк е посветена на тонот на цитрус и најсветлата во еден од нејзините најлегендарни модели. Иако ги видовме во бесконечен број на бои и комбинации, до сега немавме Најк Ер во жолто лимон. Ниската форма на оваа класика меѓу патиките е претставена за оваа пролет во оваа смела и уникатна нијанса. За оние кои се најзаинтересирани, моделот нема да се најде во продажба до XNUMX февруари.

New Balance's 247 Sport

Без движење од палетата на цитрусни тонови, но овој пат во скоро флуоресцентна нијанса. Новиот биланс се обложува на светло портокалово за лансирање на нов 247 Спорт, модел лансиран неодамна, кој се базира на ажурирање на класична силуета на фирмата, на која и е даден посовремен и поспортски воздух. Со овие нов биланс Во портокалова боја со црни детали ќе бидете во центарот на сите очи. Без сомнение, оригинален и поинаков облог за оваа сезона.

Адидас ја поддржува опремата Royal Blue

Меѓу новитетите на Адидас за оваа година мора да го потенцираме лансирањето на Поддршка на опремат, овој нов модел со многу урбана линија што не се одрекува од поспортскиот дизајн. Откако го лансираше овој модел во повеќе класични комбинации како што се црно-бело, фирмата одлучи да се зафати со посветли и повпечатливи тонови за оваа пролет. Всушност, овие нови Royal Blue тие се последниот облог на Адидас за оваа сезона. Најживописната сина од сите во модел кој не останува незабележан.

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.