Три клучеви за удирање во товарните панталони

Кархарт WIP

Несреќните дизајни и лошите комбинации ги чинеа товарните панталони многу омаловажувачи, но вистината е дека, и покрај ова, заслужуваат да останат меѓу основните облеки на машката гардероба.

Следните упатства ќе ви помогнат да го фатите вистинскиот дух на оваа облека и, на овој начин, избегнувајте ги грешките што му дадоа неправедна лоша репутација:

Владеат класични модели

RRL

Карго панталоните и модерноста не се два многу компатибилни концепти. Колку е покласична оваа облека, толку подобро функционира. Првиот квалитет што треба да се побара е трезвеност. Нема излишни детали. Почнувајќи од таа основа, проверете дали има исправени нозе (некаде помеѓу тенка форма и широка нога) и има цврста боја, по можност неутрален тон поврзан со воениот свет. Единствената шема што ни овозможува да го следиме ова правило е безвременската камуфлажа.

Направете едноставни комбинации

Zara

Понекогаш добивањето совршен изглед е лесно како веслањето со струјата. Грубоста на карго панталоните фаворизира едноставни комбинации. Придружете ги со опуштена облека кои, ако е можно, се во согласност со карактеристиките на местото. На пример, маичка во риги е одлична идеја ако дестинацијата има врска со морето, додека во планините, можеби најуспешно е да се заштити кожата од гранките со долги ракави и да се одлучат за поприродни тонови.

Кога станува збор за обувки, нема идеален стил. Карго панталоните добро функционираат со чевли за пешачење, патики, еспадрили, па дури и сандали. Изберете уште еднаш во зависност од карактеристиките на местото.

Удри по патот

Иако го комбинира со соодветна облека, може да биде во екот на вечера, природно место на карго панталони и каде работи најдобро е надвор од градот. Поради огромниот отпор и функционалноста обезбедена од нејзините џебови, тој е совршен придружник за оние планински екскурзии и патувања што ги планиравте сега кога пристигна убавото време. Покрај тоа, тој обично е супер удобен, уште еден квалитет што игра многу во нејзина корист за време на одморите за време на викендите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.