Триномик новата колекција на капсули од Пума

Во 1990 година Пума ја лансираше технологијата за водење наречена Триномик., кој се состоеше од шестоаголен систем на мрежа во ѓонот, што го олеснуваше трчањето за тркачот. Оваа есен-зима 2013-2014, Пума сака оддадете почит на таа технологија, повторно измислувајќи го овој модел и прилагодувајќи го на Streetwear, со колекција на кисели бои и со многу посебен допир што не враќа во 90-тите години, а гроздобер кутија за одбележување на моделот Пума Триномик.

Тоа е ограничено издание што е точна копија на секој од моделите на патики Триномик од 90-тите години. Меѓу неговите карактеристики, наоѓаме висока технологија во неговиот состав, автентично пакување од најчистите 90-ти најлесните материјали Меѓу кои вклучува воздушна мрежа, микрофибери и кадифни ткаенини кои му даваат дишење и стабилност на стапалото, за да го направат удобен и многу носен чевел што му дава таков допир на боја на есента.

И не останува ништо за изданието, затоа што ќе биде во продажба во Интернет продавница Пума и на продажните места од 25 септември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.