Трендови во машка обувка

Трекинг чевли

Денешните трендови за обувки за мажи нудат многу алтернативи (и покрај склоноста да се биде екстремен). На овој начин имате можност да направите трендови да одговараат на вашиот стил, а не обратно.

Следниве се најпопуларните стилови оваа година. Како што се случува, преовладува лежерниот и удобен стил на спортски обувки. Преовладуваат обемни форми и функционални и ретро дизајни. Како резултат на оваа екстремна ситуација, боите што се носат се движат од едноставност на бело до смелост на отпечатоци од флуор и вратоврска.

Гломазни патики

Баленсијага Трипл С.

Големите патики превземаат. И пообемниот, толку подобро. Иако сè започна со татковите чевли на Баленсијага (Triple S), во моментов можеме да најдеме претерани табани (клучен елемент на овој тренд) во широк спектар на стилови. Футуристичките и стилски патики го прифатија и обемот, поради што сега можете да го вметнете во вашиот изглед на повеќе начини отколку на почетокот.

Ова е клучниот тренд оваа година, така додавањето обемна пар патики во вашата колекција ќе ви помогне да изгледате убаво. Белата боја им помага да ги држите под контрола, додека додавањето на шарен дизајн во нивната голема големина ќе гарантира дека нема да останат незабележани.

Патики Фила Реј

Остри патики без сомнение повторно ќе се носат. Но, се чини дека има уште многу време за трендот на волумен да не напушти. И дотогаш, да имате патики со цврст ѓон во решетката за чевли е нешто што треба сериозно да го размислите ако веќе ги немате вашите. Од друга страна, тоа не значи дека е грешка да се остане верен на спротивниот стил, како некои Чак Тејлор или некои комбиња.

Ретро патики

Адидас I-5923

Со оглед на растечкиот број на ентузијасти за спортска облека од стара школа, не е ни чудо што еден од најголемите трендови кај машките обувки е ретро патиките.

Иако се ажурирани со нови материјали, тие во повеќето случаи успеваат да го задржат својот безвременски квалитет. На тоа мора да додадеме огромна разноврсност (докажано е дека тие работат добро со практично сите панталони во машката гардероба). Дефинитивно, тие се одлична инвестиција за вашиот стил.

Носете влечки со костум

Погледнете ја статијата: Костум и влечки. Таму ќе најдете сè што треба да знаете за да додадете неколку патики во вашите аутфити.

Функционална обувка

Трекинг обувки

Zara

Малку фирми успеале да се спротивстават на искушението да бидат инспирирани од утилитаризмот за нивните обувки. Оваа година Доаѓа лавина обувки во планински стил дизајнирани за градот, и во форма на чизми и спортски обувки.

Друга опција што ќе ви помогне да останете ладни, ставајќи ја функционалноста пред естетиката, се обувки инспирирани од работната облека.. Робусноста се носи, а во тој аспект работните парчиња имаат мала конкуренција, па затоа се уште една обувка што треба да ја земете во предвид.

Чизми за работа

Погледнете ја статијата: Најдобри чизми за работа изработени од луксузни брендови. Таму ќе ги најдете сите стилови што овој вид обувки може да ги прифати.

Патики во светли тонови

Светло-беж патики

H&M

Не е важно дали се обемни или тенки, боите што ги претпочитаат дизајнерите за нивните патики се светли, особено бели. Сепак, силното присуство на бело не е изненадување, бидејќи нејзината едноставност и чистота им се наметнува на останатите опции веќе подолго време.

Од друга страна, ако претпочитате да избегнувате бело или веќе имате пар од оваа боја во решетката за чевли, ќе најдете многу опции во светли нијанси на неутрални елементи кои се еднакво лесни за совпаѓање, како кафеава или сива боја.

Флуорски бои

Флуор на Адидас

Флуоровите бои се еден од најсмелите трендови оваа година. Itsе имаме можност да го видиме неговиот светлечки ефект во сите видови парчиња во текот на пролетта / летото. Спортските чевли се опција за која вреди да се разгледа дали сакате да го следите овој тренд, но неонските маици и панталони изгледаат премногу за вас.

И тоа е тоа многу фирми нудат можност да носат неон на суптилен начин, ограничувајќи се на мали допири. Но, ако претпочитате неон да зазема централно место во обувките, ќе најдете и многу модели кои го прифаќаат со целата своја површина. Еднобојни модели на флуор или со единствен исклучок.

Отпечаток на боја за врзување

Комбиња со бои за врзување

Бојата за вратоврска пристигнува за да донесе големи дози на боја и леснотија на трендовите во машките обувки оваа година. Чевли со вратоврска може да не работи како прв, па дури и втор (иако сето тоа зависи од вашиот стил). Сепак, во текот на летото нема да ви недостасуваат неформални прилики да вклучите пар платно (или со врвки или лизгање на типот) во вашиот изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.