Тетоважите се елегантни

Тетоважите се појавија на нашите тела долго пред да помислите. Постојат остатоци кои укажуваат на тоа дека оваа практика се спроведувала илјадници години. Помина времето кога етикетите биле предмет на осуденици, мафија, јакузи или осамени морнари.

До неодамна, луѓето грубо ги прејудицираа сите оние кои решија да ја насликаат својата кожа. Денес, тоа е многу пораспространето отколку што мислиме и повеќе не се плашиме дека нашиот лекар, нашиот шеф или вашиот учител имаат тетоважа на нивното тело. Уште повеќе, тоа е пошироко распространета практика отколку што мислев, во САД се проценува дека секој четврти човек има барем една тетоважа на кожата. Но, дали тетоважите се елегантни? Јасно е дека луѓето во светот на модата кои ги сметаме за големи гуруа на овој сектор не гадат од добра тетоважа. За вашите да ја имаат таа елегантна точка, следете ги нашите мали совети:

Совети за да направите добра тетоважа

  1. Изберете дизајн од кој нема лесно да се заморувате. Нема имиња на невести за кои за неколку години ќе зажалите и ќе ги прецртате како список за шопинг. Изберете нешто што или го сакате или имате посебно значење за вас.
  2. Постојат некои области на телото кои не се многу препорачливи за тетовирање. Лицето е тотално забрането! Имајте на ум дека има делови од вашата кожа кои ако работите во костум или на работа што не се дозволени тетоважи, тие не треба да бидат прикажани. Изберете стратешки области.
  3. Ако сте решиле да го направите големиот чекор за обележување на кожата, не се ставај во ничии раце. Сега постојат вистински мајстори на мастило кои ја користат нашата кожа како платна што го претвораат нашето тело во вистински уметнички дела.

Многу од овие одлични уметници за тетовирање се светски познати како случајот со Северна Америка Ами ејмс познат по своето шоу Мастило од Мајами. Разновидниот уметник за тетоважи крева страсти, создавајќи долги редови за да закажете состанок во неговото студио. Како дел од неговиот мултидисциплинарен профил, тука е и неговиот аспект како дизајнер. Оваа сезона Есен-Зима тој ги здружи силите со Хамел за да лансираат заедно со неговата компанија Татодедо уникатна и оригинална колекција.. Неговиот потпис е присутен и во познатите спортски обувки и во низа лежерна и спортска облека, потврдувајќи го уште еднаш тоа светот на тетоважите е помодерен од кога било.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.