Совети за комбинирање на шалот

човек-шалНие сме во целост зима во Европа и шалот Тоа е фундаментален додаток со кој, ако знаеме како да го користиме, не само што ќе не стопли, туку и ќе ни овозможи да се покажеме класа и елеганција. Бидејќи Стилски мажи Youе ви даде трикови како да ја комбинирате вашата шамија до совршенство.

Шамијата може да се носи на различни начини и да даде А. различен допир до вашата гардероба, покрај тоа што обезбедува многу привлечна слика за жените.

На мажите им се препорачува да користат прилично тенки шалови или марами, како во лето, така и во зима, затоа што полесно се ракуваат и изгледаат подобро од многу дебели волнени шалови.

Стилот на носење шал е прилично лична одлука, иако ако преферирате традиционален начин, едноставно мора да го завиткате вратот и да ги оставите краевите обесени, едниот напред, а другиот во задниот дел.

Нешто важно да се има предвид е бојата на шалот, земајќи ја предвид бојата на кожата. На пример, мажите со светла кожа изгледаат одлично во црвени, аква и зелени тонови. И сиви, беж и светлосни тонови воопшто не се препорачуваат. Мажите со потемен тен изгледаат одлично со топли, пастелни тонови, но избегнувајте кафеави.

Добрата работа е што овој додаток е многу економичен, затоа ни овозможува по многу ниска цена, да ја обновиме гардеробата со едноставен додаток кој дава важен детал за софистицираност.

Која шамија одговара на вашиот стил?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   теодосиј dijo

    Погледнете, имам бел тен, сакав да знам каква шамија би одговарала добро или какви видови шалови