Ефтини продавници за облека преку Интернет

купи двојка

Купувањето ефтина облека преку Интернет стана навика. Мобилните телефони и компјутерите денес избегнуваат трансфери и чекање да купат што е потребно. Статистичките податоци покажуваат дека 7 од 10 Шпанци купуваат облека преку Интернет.

Пазарот стана глобализиран и денес е можно да се примаат набавки од скоро било каде во светот. Така, постојат бројни онлајн продавници кои нудат секаква облека по добра цена. Можете дури и да добиете ефтина облека преку Интернет од познати брендови.

Од удобноста на фотелјата, за време на ручекот или додека патувате со автобус, секој може да избере и да купи. Еден клик за купување, друг клик за плаќање и тоа е тоа.

Општо, процесите за купување, плаќање, враќање или размена се едноставни и многу течни; Ова е уште една добра предност да се користи овој вид на набавка.

Големи продавници на мрежата

Денес, повеќето традиционални продавници имаат можност да купуваат преку Интернет. Малку по малку тие се вметнати во овој дигитален свет, бидејќи ако не го стореа тоа, би ризикувале да исчезнат.

Имало и компании кои се посветени исклучиво на продажба на ефтина облека преку Интернет. Ова се продавници кои немаат физички простор и кои не вршат продажба лично. Можете да купувате само во нив со помош на Интернет, а тоа не го намалува нивниот кредибилитет или доверба. Во принцип, тие имаат добар одговор за клиентите, без измами или измами.

Во оваа група спаѓаат бизниси кои, иако се нарекуваат „онлајн продавници“, всушност се само посредници. Тие го бараат она што го сака клиентот, го купуваат во продавницата што го има и потоа им го испраќаат. Како што гледаме, сосема нов свет на деловни можности.

Каде да купите ефтина облека преку Интернет

Амазон

Амазон Меѓународно е познат и стана светска референца во продажбата преку Интернет.  Таа е позната по тоа што продава сè, дури и ефтина облека преку Интернет.

Неодамна оваа водечка продавница на онлајн пазарот ја лансираше својата нова апликација, Спарк, социјална мрежа која работи на сличен начин како Инстаграм и Пинтрест.  Во него можете да споделувате фотографии, видеа и информации за вашата омилена облека или други производи. Тоа е добар начин да добиете мислења од други корисници; Исто така, можно е пристап до продавницата преку нејзината веб-страница.

Амазон

aliexpress

Тоа е опција широко користена од клиенти кои сакаат да купат ефтина облека преку Интернет. Се занимава со продажба на производи од кинескиот пазар. Не бара минимални набавки; односно можете да купите една облека или стотици од нив.

aliexpress продолжи со модалитетот капка превозот, Има каталози на бројни продавници. Кога клиентот го избира производот, Алиекспрес се грижи за целиот процес, така што производот ќе ја достигне својата дестинација. На овој начин, на нејзината платформа ќе најдете ефтина онлајн облека што припаѓа на неколку продавници и брендови на потекло.

aliexpress

EBay

Е друг призната онлајн продавница. Работи со режим сличен на Aliexpress. Нема свои фабрики или магацини; неговата цел е да посредува во набавките.

На нејзината платформа ќе го најдете продавачот со нивните понуди и купувачот со нивните потреби. На овој начин се добива она што му е потребно на клиентот и продавачот го испраќа до неговата дестинација.

EBay

Англискиот суд

Без да се откаже од своите познати физички продавници лоцирани во главните градови на светот, Ел Корте Инглес се прилагоди на времето. Компанијата, која има долга историја, разбра дека мрежниот канал е клучот за освојување нови клиенти.

Ја обнови својата веб-страница, која е многу пријателска, модерна и интерактивна. Од некои години има апликација за да може потрошувачот да купи или да побара совет од професионалец.

Интернет верзијата на Англискиот суд Покрај тоа, се додаваат придобивките од финансирањето и сопствената картичка со финансиската компанија на компанијата.

Англискиот суд

Повлечете и мечкајте

Чекор силен на интернет пазарот; неговиот каталог е многу широк, како по производи, така и по цени. Спортската облека е нејзино силно одело, иако нуди и облека за свечена облека.  

Корисникот може да се облекува без да ја напушти веб-страницата на Повлечете и мечкајтеТој нуди сè, од долна облека до палта, додатоци и чевли. Работи со големини до XXL. Предлог е да го посетите делот за промоции, во кој се нудат добри можности по квалитет и цена. Покрај тоа, постојат опции за целото семејство, бидејќи таму наоѓате и облека за жени од сите возрасти и деца.

Повлечете и мечкајте

 

Спрингфилд

Спрингфилд е родена со идејата да се облекуваат мажи со модерен, космополитски и многу урбан стил. Оваа идеја продолжува да важи во компанијата, која нуди опуштена и лежерна облека.

Нивните каталози покажуваат широк спектар на колекции прилагодени на сите преференции и прилики на употреба. Постигна разноврсна дизајни што може да се користат во секое време од денот.

пролетно поле

Понудата е надополнета со многу лесна веб-страница за навигација и практичен систем на плаќање. Операциите за враќање и размена се бесплатни.

Заландо

Заландо е онлајн апликација која ни нуди можност за набавка на секаков вид машка облека, обувки и додатоци за мажи. Со употреба на филтри, ќе можеме да ја лоцираме облеката што ја бараме; тогаш ќе продолжиме со процесот или ќе го зачуваме пребарувањето во омилени.

Заландо

Во Заландо наоѓаме богат каталог на облека, обувки и најдобри додатоци; добра врска помеѓу квалитетот и цената.

ASOS

Над 50.000 производни линии рекламирани на ASOS, не само во облеката, туку и во сите видови додатоци, обувки, додатоци, накит и убавина.

ASOS има услуги во многу земји: Велика Британија, САД, Франција, Германија, Шпанија, Италија и Австралија и исто така испраќа во повеќе од 190 земји. Централниот магацин од кој е дистрибуиран е во Велика Британија.

ASOS

Облеката АСОС е насочена кон сегмент од јавноста стара од 16 до 34 години. Марката гарантира дека скоро 14 милиони корисници ја посетуваат нејзината веб-страница секој месец.

ASOS започна во 1999 година, година кога е регистрирана мрежата. Во 2000 година, брендот ја започна својата операција преку Интернет под името AsSeenOnScreen; од тој датум неговиот подем е незапирлив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.