приврзани прекари

приврзани прекари

Кои се приврзани прекари? Многу е вообичаено меѓу паровите да забележат дека нивниот начин на повикување едни со други, во нивната интимност, ги утешува оние што ние ги нарекуваме приврзани прекари. Тие не се нарекуваат со свои имиња затоа што може да изгледа далечно или студено, туку тоа го прават со имиња кои се појавуваат на приврзан начин. достигнувајќи оптимално ниво на доверба.

вакви прекари тие се и романтични каде отсекогаш се користеле низ вековите. Тоа е јазикот што го користат две лица за формализирање вашиот приватен, личен јазик а тоа се карактеризира со давање интимност и соучесништво во нивната комуникација. Обично се користи прекар, но има луѓе кои споделуваат повеќе од еден.

Приврзани прекари и најпопуларни

Има многу приврзани имиња, не постои ограничување на бројот на нив што можат да постојат. Најтрадиционалното секогаш ќе биде најкористено, но има и други кои се користат по сопствен изум. Ви ги прикажуваме најчестите:

 • Убов.
 • убава или убава
 • убава или убава
 • Малку.
 • згоден или убав
 • Убава или убава.
 • Срце.

приврзани прекари

 • Мила.
 • Ми видов.
 • Наклонетост.
 • Мед.
 • Мила.
 • Мед.
 • Бебе
 • Чоколадо.
 • мила
 • скапоцени или скапоцени
 • Цвеќе.
 • мало цветче
 • Крал или кралица.
 • Убаво лице.
 • Мед
 • Кукавица.
 • Малку.
 • Момче или девојче
 • Богатство.
 • Нежност.
 • Ангел.
 • Сакана.
 • Мало зајаче.
 • Копче.
 • мало копче.
 • Колаче.
 • Горди.
 • Гордон.
 • Скапоцен камен.
 • Штрумф или штрумф.
 • Моето сонце.
 • Папи.
 • Мамо.
 • кукла или кукла
 • Мојата светлина.
 • Колаче.
 • Колаче.
 • Бисквит.
 • Моето чоколадо.
 • Слаткост.
 • Мојата слатка.
 • мојата муза
 • Галеб.
 • Срце од диња.
 • Кутре или кутре.
 • Мечка или мечка
 • Глувче.
 • тиквички од путер
 • Моето момче или мојата девојка.
 • мал подарок
 • буцкасти образи
 • Стомак.
 • Чимичури.
 • Чурито или чурита.
 • нешто или ситница
 • Аморцин.
 • Моето оружје.
 • Кулин.
 • Зборлив.
 • Бонбони.
 • Ѕвезда.
 • Бисер.
 • слаткост.
 • Нежност.
 • кикотење
 • мал стаорец
 • Мали очи или големи очи.
 • слаби или слаби
 • Мали кадрици.
 • Дијамант.
 • Ѕвончица.
 • Ѕвонче.
 • Канелита.
 • цвет или цвет
 • Свеќа.
 • кинески.
 • Луд.
 • Мамо.
 • Мисифу.
 • јагода.
 • Салао.
 • Салаита.
 • Солено или солено.
 • краткотрајно.
 • лептир машна
 • Мојата Снежана.

приврзани прекари

Приврзани и разиграни прекари

 • маче или маче
 • Супермен.
 • Супер херој.
 • Мало ѕверче.
 • Тигар.
 • Тарзан.
 • Плејбој.
 • Напален или напален.
 • Ѓаволот.
 • огнена или огнена
 • Кул тато или кул мама.
 • Ајкула.
 • Зглоб.
 • одлично тело
 • Секси момче или секси девојка.
 • Чики.
 • дебели
 • Снежна бура.
 • фосфорит.
 • Мојот шеф или мојот шеф.
 • мала играчка
 • мојот викинг
 • Шампион.
 • Татичко.
 • Фиданка.
 • Бубачка.
 • Чорби.
 • Зајак.
 • Мала пчела.
 • Пелет.
 • Искра.
 • Задебелен фонт.
 • Мечка.
 • Ненаситна.

Приврзани прекари за најдобрите пријатели

Прекарите се користат и за именување пријатели кога пријателството е возвишено. Кога има многу доверба и дури има посебна љубов, Често се користат имиња кои го заменуваат вистинското име. Овие прекари често се користат и за роднини, како што се браќа или братучеди.

 • Кученце.
 • Луд или луд
 • пријател.
 • мозочник
 • принцеза или принц
 • Бисер.
 • Бебе
 • багажникот или багажникот
 • Сол
 • Мали кадрици.
 • Срце од диња.
 • мозочник
 • Брат или сестра.
 • Амичи.
 • Папи.
 • Тато макро.
 • Полнета играчка.
 • Чури.
 • Земјотрес.
 • Браун или бринета.
 • Русокоса или русокоса.
 • Постелнина.
 • кукла или кукла
 • Вујко или тетка.
 • Колега.
 • бебе или бебе
 • Локи.
 • кул.
 • Малку.

приврзани прекари

Прекари на англиски јазик за пријател или партнер

 • Бро: кога сакаш да му кажеш на твојот најдобар пријател затоа што го сметаш за брат.
 • Човек: е уште еден неформален начин да му кажете на вашиот најдобар пријател „вујко“ или „колега“.
 • Пријател: друг збор избран со значење како што е, има убав звук и затоа може да се користи со целосна нормалност и емпатија.
 • Пупка или Бади: е друго име што се користи со љубов и затоа се користи во блиски пријателства.
 • Хоми: Се користи на многу приврзан и посебен начин кога сакате да го имате тоа друштво многу блиску.
 • Број еден: Овие два збора имаат одлична синтонија за да ја опишат најдобрата позиција што може да ја заземе вашиот најдобар пријател: „да се биде број еден“.
 • бебе: иако е многу приврзан збор кој утешува повеќе од пријателство, може да се користи и за да се однесува на фактот дека има пријателство и многу наклонетост.
 • Шеќер: значи шеќер, но може да се користи без проблем како многу афективен и приврзан израз. Може да се преведе како „мед“.
 • кукла: се користи особено за да се однесува на жена чие пријателство има многу наклонетост.
 • принцеза: е убав збор и воедно симпатичен прекар.
 • Мед: значи мед и начинот на користење е да се однесуваме на некое пријателство кое ни изгледа прилично слатко.
 • Сакам.
 • Смајли.
 • Татичко.
 • Цреша.
 • Пу
 • Среќа.
 • Overубовник
 • Убаво.
 • Ешко.
 • Убава.
 • Шеќер.
 • Ѕвезда.
 • Сончево.
 • Мила.
 • Мој драг.
 • Тиква

Изборот на приврзан прекар секогаш ќе значи согласност на другата личност. Тој псевдоним секогаш ќе сака кога тоа се прави од наклонетост а не за потсмев. Ќе се пренесе за да се истакне квалитет, доблест или некоја карактеристика во која ве дефинира и се чувствува гордо или гордо. За многу поинтимни прекари, тие мора да бидат именувани моменти кога ја чувствуваш таа интимност, да го правиш тоа пред семејството или пријателите може да биде смешно кога другите луѓе го слушаат тоа.

Немојте да се навредувате кога користите збор што го дефинира, а не е негово заедничко име или презиме. Според една студија, луѓето кои користат прекари со нивните партнери тие се многу посреќни во нивната врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.