Подароци: додатоци за патувања

Продолжуваме да ви нудиме различни опции како подароци за овој Божиќ. Продолжувајќи со корисни предлози, како што се кожните производи што ви ги понудивме во претходниот напис, денес ќе се фокусираме на додатоци за патувањаБез разлика дали станува збор за одмор за викенд или подолго повлекување.За одмори за викенд а убава торба каде да носиме облека и други работи. Големината треба да биде точно, без да биде премногу голема или толку мала што дури и да не одговараме облека за еден ден. Постојат мноштво начини во однос на патни торби, но јас имам посебна предиспозиција за куглање. Сите фирми ги вклучуваат во нивните каталози во различни големини. На сликата што ја води статијата, го гледаме еден од најдобрите предлози што го најдов. Од Диплома Салвадор (оваа фирма има многу добри статии и додатоци за патувања) во кожа во сина боја. Има дополнителен прилагодлив ремен за рамо со заштитник кој треба да висат од рамото, јас секогаш го вадам од торбата бидејќи никогаш не го носам на рамото. Достапен е во две различни големини. Во иста линија ја наоѓаме и Торба за шминка на сликата, во иста кожа и боја. Многу интересен предлог да носите облека и тоалети со стил и елеганција. Цената на торбата е помеѓу 65 и 70 евра, во зависност од моделот и торбата 35 евра.

Втората слика припаѓа на Лична линија за кроење на Масимо Дути. Вклучува мал куфер за подолги патувања, покрај торбата и торбата за тоалети (има и кутија за таблети, друга за паметен телефон и неколку модели на паричници), сите во кафеава говедска кожа многу елегантен Цената на написите варира помеѓу 40 и 250 евра во зависност од статијата.

En Zara Можеме да најдеме и различни опции за патни предмети. Предлогот на сликата припаѓа на a ограничено издание, се состои од торба, тоалетна торба, кутија за таблети и куфер за паметни телефони. Од  чоколадо-кафеава кожа со полесни детали од работ на кафеава боја. Цената варира од 19,95 € за куферскиот паметен телефон до 139 € за торбата.

Најексклузивната опција доаѓа рака под рака од Луј Витон. Неговата висока цена во голема мера доаѓа од високиот квалитет на неговите производи, со многу рачно производство од занаетчии кои се грижат и за најмалите детали.. На сликата имаме торба Trousse Albatros и тоалетна торба од линијата Damier Geant.Цената на тоалетната торба е 405 €, а торбата 1040 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.