Денешен изглед: Во добро време, неформален изглед

Понеделник повторно? Веќе? Но, но ... ако пред неколку часа беше петок. Како и да е, барем се чини дека времето не насмевнува за овој почеток на неделава, па престануваме да носиме палта и јакни и одиме на лежерна облека.

Јакна од Брунело Кучинели. на велур јакни имаат негативна страна, да го наречам некако; или се прилично лажни или одат до неколку илјади евра. Нема средно решение, или барем јас, во моментот, не сум го нашол. Не мислам дека е потребно да се коментира каде е на скалата оваа од Брунело Кучинели.

Кошула на Ел Гансо. Основна бела кошула без повеќе приказна. Па, со малку повеќе историја; класичниот бенд на Ел Гансо кој eksирка кога е отворено последното копче и дека сега вклучи и многу фирми (Зара меѓу другите).

Фармерки Леви. 510, кој е моделот што нè засега денес, ме натера малку да се помирам со Леви. Тие сè уште се превисоки за мене, но барем тие се навистина тесни нозе. Нека не ве лаже фактот дека Леви ги крсти како супер слаби, не се ни тие хеланки.

Чизми Bottega Veneta. Неколку нормални пустински чизми, добро, можеби малку потенки од вообичаеното, но бидејќи започнавме силно со велур јакна, не дозволувајте да се спушти со чизмите. Најскапиот што го сретнав.

Торба торба. Торбите за тренери се во ред, сè додека ги купувате на американско тло. Околу овие делови, ако најдете нешто од неговата машка колекција, нивните цени се многу повисоки. Ова особено ми е омилено; типичен хибрид помеѓу актовка и торба за рамо што е погоден за секаков вид облека.

Часовник Бел и Рос. Јас не сум многу Бел и Рос воопшто, но нејзината гроздобер линија, ако тоа ме прави дик. Овој BR 126 отсекогаш бил мој омилен. Дали ти се допаѓа?

Во Хавеклас: Денешен изглед: Назад кон канцеларијата


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.