Панталони со пикадо за мажи

Трендот на наборни панталони

Иако носат набран панталони Тоа беше многу честа мода кај мажите во 80-тите години, тоа е тренд што уште еднаш го имаше своето место во машки изглед во потрага по стил помеѓу официјалниот и лежерниот.

Но, имајќи предвид дека овој вид на панталони Тие не одат со сите силуети, и дека лошата комбинација може дури и да даде феноменална слика, еве неколку совети за носење плисирани панталони за мажи

Првото нешто што треба да се има на ум е дека панталоните со пикадо веќе имаат тенденција да ја обележат силуетата, затоа избегнувајте да носите тесна панталони, бидејќи би можеле да претставите премногу тесна слика.

Исто така, и иако струкот е главната област каде што овие панталони имаат тенденција да се вклопат, ќе видите дека остатокот од облеката е релативно широк, па затоа за комбинирање на панталони со пикадо најдобро е да користите тесна кошула.

Јакните или кардиганите исто така изгледаат добро во овој стил, но секогаш внимавајте да одговараат релативно на силуетата.

Што се однесува до обувките, најсоодветните модели за носење со А. набран панталони тоа се оксфорд, мокасини или дерби, како и чизми со низок врв.

И иако светлите бои се многу модерни меѓу машките погледи, во случај на наборни панталони најдобри се неутралните тонови, како што се сива, сина, црна и дискретна карирана.

Повеќе информации - Како да носите бели панталони


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Ефеминативна слика? Таа фраза ми звучи како хомофобија ... и надвор од светот на модата.

  1.    Мартин Бруно dijo

   Здраво Оскар. Кога реков „феминатна слика“, воопшто не искажував хомофобична идеја, бидејќи не се претставував како нешто лошо за фактот дека носам феминиран изглед; Едноставно, сакав да ги предупредувам читателите за влијанието што може да го предизвика овој вид облека, така што оние момци кои не би сакале да носат нешто слично, да го земат предвид

 2.   Пепе dijo

  ви благодариме што ја забележавте ефеминантната работа. мажите не сакаат одлична облека.