Парфеми: Викторио и Лучино - мажи

А многу корисна опција да се даде како подарок, сега кога сме во време за тоа, се парфеми. Не сум за тоа да ги давам, освен нека се знае што е тоа вообичаено на лицето на кое му е дадено, бидејќи тоа е нешто многу лично. Ако конечно одлучите да дадете парфем или сакате да пробате нешто поразлично, мирисот на Man од Victorio & Lucchino може да биде добра опција.

Тоа е првиот парфем што андалузиските дизајнери го лансираа за мажи, таму за него годишен 2009. Парфеми со многу силно име со кои може да се изрази суштината на машкоста, насочена кон човек со личност, стил и елеганција. Е вообичаено е да се најде надвор од селективна или врвна парфимерија, но мислам дека поради неговиот мирис е добро заслужено за позиција во таа категорија.

Се издвојува по својот свеж зачинет мирис. Кора, лисја од цитрус, цвет од портокал и кардамон се неговите врвни ноти, кои еволуираат кон цветни и дрвени средни ноти, достигнувајќи позадина на мов, пачули од Индонезија и одреден ориентален допир на килибар.

El пакувањето е инспирирано од џебни часовници и хинц-принт. Се состои од тркалезно стаклено шише во темно тиркизно сина боја, со мат златно капаче придружено со кадифена лента во иста боја како и шишето.

La промотивна слика на парфемските starsвезди Мигел Анхел Силвестре, прототип на мажественост, благодарение на улогата на „Војводата“ кој глумеше во соодветната серија Без цицки, нема рај

Накратко а класичен парфем, со одреден сладок допир, но со многу елегантен мирис. Неговата цена варира од 25 до 50 евра во зависност од форматот и можно е да се најде во серии придружени со гел за туширање, лесен хидратантен крем или бричење на задниот дел, кои со истиот карактеристичен мирис го комплетираат опсегот на парфеми.

Еве го сугестивното промотивно видео.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.