Модерни очила за сонце во лето 2017 година

gafas de sol

Ова лето 2017 година, доминираат очилата за сонце во ретро стил, претежно во метални бои и задебелени големини.

Во текот на сезоната, големите брендови се приближија до некои трендови од 60-тите и тие додадоа минималистички допир.

Модни очила за сонце

Реј Бан

gafas de sol

Ако сте малку конзервативна и ви се допаѓа едноставноста, овие очила за сонце се совршени за вас. Еден од неговите најчесто користени модели е „Караван RB3136“, кој поради рокерскиот и софистициран воздух предизвикува сензација кај уметниците како Georgeорџ Клуни и Julулија Робертс.

Oakley

Овој бренд предизвикува сензација со својата најнова колекција, како неговите модели нудат удобна рамка погодна за секоја пригода. Можете да ги однесете на официјален состанок или на плажа и нема да се судрите со контекстот. Покрај тоа, металните бои на неговите кристали даваат модерен шмек што сите сакаме да го покажеме.

Најдобар стил на гроздобер

Ако сте личност која сака стил на гроздобер, Signet RB3429M се она што го барате. Неговите иновативни кристали, со ленти во метални бои, го нудат оној стар и свеж стил, кој се чини доаѓа од друга ера.

Двоен мост

Ова лето се определија брендови како Реј Бан, Полароид и Карера gafas de sol со двоен мост во центарот, нудејќи допир на оригиналност и разлика на неговите класични рамки. Неговиот трезен изглед е идеален за свечени или деловни излегувања, бидејќи ќе направи да изгледате сериозно и модерно. Покрај тоа, нивниот монохроматски изглед ги тера да се комбинираат совршено со кој било облека.

Диор

Оваа е една од најименуваните оваа сезона. Вашите очила за сонце тие користат кристали во облик на мачкини очи и изглед на огледалои, кои обезбедуваат целосна заштита на вашите очи од сончевите зраци. Тие исто така нудат ткаени кристали за најсмелите клиенти. Со овие очила за сонце ќе се чини дека излеговте од временска машина, покажувајќи футуристички и сензационален изглед.

Извори на слика: MySunglass / Optic Sobrarbe


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.