Модерни отпечатоци на маици ова лето

За време на топлите месеци, голем дел од тежината на нашиот изглед паѓа на маиците. Иако солидните бои исто така имаат свое место и момент, дезените се најкористени во текот на летото.

Точки од точки, вратоврска-боја, цветни ... Ова се некои од трендовските отпечатоци оваа сезона кога станува збор за маици со кратки ракави.

Молови

АМИ

Точките од точката не се ништо друго освен дискретно, па затоа е потребно да се чувствувате смело да вклучите маица од ваков тип во вашиот изглед. Како и да е, постојат модели со одредена трезвеност како оваа, која вработува класично црно-бело.

Боја за врзување

засекогаш 21

Ако сте имале складирана кошула од ваков тип, чекајќи да ја носат повторно, имате среќа, затоа што бојата на Тај се врати и според она што изгледа, со голема сила. Младешки принт кој носи многу хипи-летен дух во секојдневниот изглед. Идеално да се комбинира со фармерки и патики и застанете на фестивал за да уживате во музика и добро време.

Цветни

Zara

По неколку лета меѓу најжешките парчиња, цветните маици нема да одат никаде оваа година. Тие остануваат како еден од најважните обрасци што треба да се земат предвид, особено благодарение на бесконечните начини за нивно дизајнирање.

Логоа и текстови

Келвин Клајн

Логоата на модните брендови се тренд, но генерално овие облеки не се многу ефтини. Дизајните со текстови се одлична алтернатива, и покрај тоа, тие можат да додадат уште поголема сила на изгледот во зависност од пораката што ќе избереме да ја покажеме.

Други обрасци што треба да се земат предвид

Ленти затоа што никогаш не излегуваат од мода и маскирна, која ја задржува инерцијата на воениот тренд минатата зима, се исто така многу препорачани отпечатоци што треба да ги носите на маиците за време на летото и одморите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.