Оваа пролет 2016 година, обложувајте се на „тоталниот неутрален изглед“

манго ман пролет 2016 година

Како на сликата што ја гледаме на насловната страница, и ова пролет 2016 година, ние се приклучуваме на трендот што се обложува на вкупниот изглед во неутрална палета. Стил што ни овозможува да играме со различни стилови истовремено и кој не охрабрува да комбинираме различни текстури во иста облека. Сè, под една премиса: да се игра исклучиво со неутрални тонови.

Шпанската фирма Манго Ман штотуку ја започна својата најнова кампања насловена како „Essentials“, колекција која, следејќи ја истата линија на конкуренти како H&M, е посветена на колекција на таканаречени непогрешливи основи. Сликата нè инспирираше многу, затоа ви даваме неколку упатства за стилот за да можете да го носите овој тренд во вашите Изгледа весници.

Играјте со ист тон во различни нијанси

тотален неутрален изглед

Плетен џемпер во боја на камен додадете во вашата неутрална гардероба. Од H&M

Тајната на овој вид на Изгледа е комбинација на бои. Изберете основен тон и играјте со него во различни нијанси и завршетоци. На пример, ако се определиме за бело-бело, можеме да го комбинираме во истиот сет и со мат и со светло-сатенски завршетоци. Или играње облека за мешање со различни текстури; на пример, фармерки со врежан плетен џемпер.

Додадете мала нота со боја на акцент на изгледа

вкупно изгледаат неутрални тонови

Совршен неутрален изглед: сино-сив парк плус бели панталони. Од Манго Ман

За да избегнете паѓање во монохроматски, тоа не боли додадете белешка за боја на акцент. Што не значи дека треба да избереме интензивен тон, туку повеќе комплементарна боја. На пример, пастелно сина боја за не-бела облека, или допир на бела боја за изгледа во опсег на сивкаста боја.

Не заборавајте на добро фитинг

тотален неутрален изглед

Прав исечен Левис 501 во боја на мраз, еден од мора да има на трендот кај неутралните.

Конечно, дмонтирам на облеката е, како и секогаш, најважната работа. Изберете парчиња што најмногу ви одговараат и не ги злоупотребувајте краевите, не премногу тесна, не премногу преголеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.