Полнените палта од оваа сезона добиваат елеганција

Проверено палто со полнење

Општиот концепт за обложените палта е дека тие не се најстилската облека во светот, туку оваа сезона дизајнерите преземаат за себе да го сменат нашиот ум.

Следниве се модели кои тие совршено ќе се вклопат во вашиот паметен изгледИ во зима и во оние студени есенски утра што допрва доаѓаат:

Полнето палто

Moncler

1.100 евра, Farfetch

Иако, како што можете да видите подоцна дека е направени со волна Не е задолжителен услов за вашиот обложено палто да проектира елеганција, вистината е дека помага многу. И ова сиво парче од Монклер е доказ.

Полнето палто

Манго

119.99 €, манго

Шпанската фирма, Манго, покажува дека, кога станува збор за обложени палта, паметниот не е во спротивност со функционалното.

Парче со јака во преклоп во американски стил, кое исто така вклучува и отстранлив врат од инка, што можеме да го резервираме за постудените денови.

Полнето палто

Herno

820 евра, Farfetch

Понудата со ватиран капут повеќе не се базира само на обични модели. Сега содржи и модели со мотиви.

Херно се обложува на класичните слики следејќи го овој тренд на добивање на оваа облека за стекнување квалитети на пософистицирани палта. Без разлика дали ќе успее или не, тоа зависи од секоја индивидуа.

Полнето палто

Fay

882 евра, Farfetch

Без разлика дали се фиксни или монтажни, палтата со влошки од 2017 година го чуваат вратот на инката за да не заштитат од ветрот.

Тие се идеални за секоја пригода. Во овие, неговите најелегантни варијанти, се разбира исто така тие се одличен избор да одите во канцеларија, и на типично одело и на попаметен лежерен изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.