Хипстерска мода / облека за хипстер

облека од хипстер

Стилот на хипстер припаѓа урбана група која има многу изразени особености.

Облеката Хипстер се заснова на рециклирање и гроздоберна мода, и исто така во алтернативни трендови.

Некои карактеристики на стилот хипстер

Видовме примероци од стилот хипстер на различни места, со карактеристична брада, а Ла Бин Ладен, со тесна хипстерска облека, шорцеви и наочари од типот Wayfarer.

Машката хипстерска модна индустрија е сè поразновидна. На најдобри брендови на пазарот, како што е случајот со Прада, Хермес, Ланвин, Зара, Гучи, Х% М, Аберкромби и Фич.

Како за продавници се однесува, се повеќе и повеќе нудат облека за хипстер. Се проценува дека, Во САД, продажбата на машка облека генерира повеќе од 60 милијарди долари годишно.

хипстер

Како е облеката на хипстер?

Облеката хипстер носи различен допир со другите стилови. Во рамките на оваа мода, може да се добијат различни нијанси, како што има многу облека од кои можете да изберете.

Трендовите на хипстер прифаќаат гроздобер стил, лежерен и со многу личност. Во прилог на добро познатите чаши за тестенини, редовните од овој актуелен тренд, одат на пазари да барам хипстерска облека. Многу карактеристичен елемент е шалот, Во кое било време од годината.

Елементи на облеката хипстер

 • Како што видовме, облеката обично има изглед на излитена или истрошена облека.
 • Хипстер мода комбинира ретро облека со нови. 
 • Покрај карактеристичната шамија, исто така и панталони од типот "кожни" ја формираат облеката хипстер, обично темни бои и нијанси.
 • на Кошулите во стилот хипстер се носат со карирани или принтови задебелени букви, а копчињата прицврстени.
 • Маиците често имаат иронични допири.
 • За ниски температури, мажот хипстер користи Худи или јакни во гроздобер стил.
 • Како додатоци, се користат шалови, капи од стар стил, мали чанти и сл.
 • La порасната брада тоа е од суштинско значење за хипстерската естетика.

 

Извори на слика: www.komparte.com / Машки водич


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)