Обратки обетки за мажи

обетки за мажи

Машките обетки се уште таа симболика на бунтовни момчиња, со личност и карактер. Овие обетки се менуваат во тренд многу години и сега е одличен пример за да покажете дека не сте изгубиле сила. Се повеќе и повеќе генијалност се користи за да се излезе со обрачи со одличен дизајн и многу постоечки материјали.

Постојат безброј модели дизајнирани за човекот и многу од нив се веќе изработени со познатиот нерѓосувачки челик. Овој материјал, е ефтин, е полесно се продава и нуди голем отпор. Имаме обетки од сите големини, со предвремени затворачи, со крстови и со разни украси, како што се камења од цирконија, тука во Hombre con Estilo ви покажуваме кои се најмодерни.

Историја на прстени кај човекот

Неговата историја се навраќа на тие мажи носејќи обетки во ушите во античко време, да бидат сириски кралеви или египетски свештеници.

Користеле злато за да ги направат а некои веќе го комбинираа овој материјал со скапоцени камења како што се сафири, рубини или дури смарагди.

обетки за мажи

Народите кои најмногу го искористија тоа беа Грција, Египет, Арапите и англосаксонците и само на луѓето со висок социјален статус може да им се дозволи да ги земат, иако имаше робови кои можеа да го користат, но имаат благородно потекло.

Иако нејзината голема симболика се должи кога се шири низ цела Европа, оттогаш токму пиратите го направија обрачот како концепт модерен. Во денешно време, носењето ваков прстен е нешто валидно и многу одговара на времето во кое живееме, благодарение на фактот дека припаѓа на многу поотворена култура.

Машки обрачи

Нерѓосувачки челик во сребрена боја

Овој материјал е многу модерен и очигледно тоа е многу корисно бидејќи е хипоалергично. Кои предности ги нудат овие обетки? Тоа е материјал кој има боја на сребро и добрата работа што ја нуди е тоа ако времето помине не ја губи својата осветленост или бојаBeе биде како првиот ден. Другата предност е што е ефтина, но денот кога сакате да го заложите или продадете по тежина, тешко дека ќе има вредност.

обетки за мажи

Не'рѓосувачки челик со боја

Овие обетки се движат од црна до златна.. Ако се направени со добар материјал, не мора да го губат тонот, бидејќи некои од нив оксидираат со контактот на солите на човечкото тело. Идеална компонента на челик е 316 секогаш да ја чувам таа добра боја. Постои широк спектар на обетки за мажи со овој состав и сите се спектакуларни.

Карики со крст

Овие обетки обрачот со виси крст е класика од многу години. Бидејќи не излегуваат од мода, неговиот дизајн е изработен со различни материјали како сребро, злато, па дури и нерѓосувачки челик. со стилови во сите бои. Различните варијации на овој дизајн веќе не доаѓаат сами со типичниот крст бидејќи може да се комбинира со кој било мал приврзок за да не останат сами.

обетки за мажи

Карики со обесени фигури

Овие обетки имаат бесконечни решенија за да носите виси мал примерок што ја симболизира вашата личност. Повеќето од овие дизајни се изработени од нерѓосувачки челик без никел, со завршна облога со висок лак за да направат сјај.

обетки за мажи

Врежан или украсен

Тие се обетки што се дел од тој накит за да можат да траат многу подолго. Повеќето се изработени од челик и нивните дизајни се многу оригинални. Имаме од црна завршница со шест шила околу обликот на прстенот, црна или сребрена со циркони, оној што доаѓа со некаков вид модерен и врежан цртеж или оние што комбинираат неколку бои за да имаат елегантен изглед.

обетки за мажи

Обетки во форма на обрач наречени дилататори

Овие обетки се многу модерни и носат многу работа со нив, бидејќи мора малку по малку да ја добиете таа празнина за да можете да ја вметнете обетката. Needе треба да направиме мала дупка и одете на отворање со шишарки со експандер за проширување на дијаметарот. Achieveе бидат потребни неколку недели за да го постигнете вашиот резултат.

 

обетки за мажи

Кога можам да дознаам дека материјалот не е соодветен за мене?

Сигурно сте забележале кога соблекувате обетка таа црна или зеленикава боја што остава на кожата. Оваа боја ќе зависи многу од материјалот со кој е направена и тоа се должи на реакцијата на нашите нозеТој се соочи со тоа.

PH вредноста на нашата кожа или самата пот може да ги оштети овие материјали и тие предизвикуваат губење на својствата на нивните компоненти. На овој начин можете да откриете дека овој материјал не бил со голем квалитет.

Ако се појави ваков вид на реакција, тоа е затоа што киселата мантија на кожата тоа нè штити од сите овие надворешни агенси кои можат да ја предизвикаат оваа штета. Реагирањето на овој начин го спречува растот на бактериите и нè враќа да имаме многу поздрава кожа.

Бидете внимателни со другите хемикалии како што се сапуни, парфеми или креми затоа што помагаат одредени парчиња накит побрзо да се оштетат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)