Новите трендови во јакни и палта за оваа есен / зима

Трендови во јакни и палта есен / зима 2016-2017

Иако е тешко за нас да го прифатиме, летото е при крај. Еден од најочигледните знаци ќе се појави кога времето ќе ги присили првите јакни и палта.

Сепак, остануваат уште неколку недели за тоа, повеќе од доволно време за да ја нахраните гардеробата со најновите трендови, почнувајќи од кариран до воен стил, преку везови и крпеници.

Слика

Се соочуваме со еден од најенергичните трендови на есен / зима 2016-2017. Карираната облека веќе исполнува полици и лавици во големите продавници за облека. Инвестирање во кариран капут ќе ви гарантира да бидете по најнова мода.

Воена

Предноста на обложувалниците за воен стил е нејзината безвременска состојба. Ако барате палто или јакна на кои ќе можете да се свртите и надвор од оваа сезона, разгледајте ги овие модели.

Везење и закрпи

Гучи ги разбуди машините за везење од дремката. Максимализмот е цел бес. А, кога станува збор за јакни и палта, тоа доаѓа во форма на везени детали и закрпи (подостапни).

Овци и вештачко крзно

Смолкнување, вештачко крзно, јакни од авијација ... Косата се враќа со сила подготвена да даде ретро допир на вашиот изглед додека ве загрева за време на постудените месеци

Уморен

Доказ дека не ја сфаќаме нашата слика премногу сериозно, носените јакни ќе стават шлаг на секој лежерен изглед оваа есен / зима. Деним или кожа, ќе изберете дали сакате нешто младешко или потешко.

Термички

Оние со практично чувство за мода имаат среќа. Пердувите и јорганите се враќаат во широк спектар на дизајни: чисто лежерно, пооблечено ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.