Најдобри тимови на Зара

Костум за Зара

Како и секогаш, најдобрите костуми на Зара се карактеризираат со тоа што се елегантни, колку и прифатливи. Тоа е еден од синџирите што треба да се разгледаат ако ви треба зголемете ја робусноста на вашата колекција костуми со мал буџет.

Шпанската фирма нуди одела и дење и ноќе. Неговата колекција вклучува парчиња од различен стил за одење во канцеларија, како и смокинг и костуми да бидат повеќе отколку во екот на ноќните настани што се презентираат.

Зара одговара за во канцеларија

Ако вашиот кодекс на облекување во канцеларијата е строг, ви требаат униформниот ефект што може да ви го даде само костум во комбинација со кошула, вратоврска и чевли за облекување. Како што ќе видиме подолу, костумите работат и на работни места каде кодексот на облекување е порелаксиран.

Темни костуми

Темно сино одело за Зара

Со засечни ревери, првиот во овој избор на костуми Зара е одлична опција за канцеларијата. На неговиот елегантен дизајн мора да го додадеме и фактот дека е практичен и удобен. Причината е нејзината ткаенина со еластични, водоотпорни и анти-навремено својства.

Можете да направите без вратоврска или да ги замените вратоврската и кошулата со основна маица или паметна поло маица. Ако сметаш дека контекстот е исправен, исто така можете да користите патики наместо чевли за облекување.

Бидејќи Зара ги продава блејзерите и панталоните одделно, за да ја добиеме крајната цена на костумот, мора да ги додадеме износите што одговараат на секое од парчињата. Во случај на тужба на горната слика цената е 119,90 евра (79.95 евра за јакна и 39.95 евра за панталони).

Кариран костум на Зара

Ако претпочитате отпечатоци, размислете за овој кариран костум. Причина што ќе ви овозможи да го напуштите а отпечаток на свежина во канцеларијата без да преземате повеќе ризици отколку што е потребно (правило за палење кога станува збор за облекување за на работа). Клучот е во неговата трезвеност и класичен воздух.

Конечната цена на овој тегет костум со кафеави квадрати е 119.90 евра (79.95 евра за јакна и 39.95 евра за панталони). Како и во претходниот случај, можете да го комбинирате на класичен начин или да му дадете модерен шмек со маици и спортски обувки.

Лесни костуми

Костум за Зара со зашилени ревери

Испрати многу вибрации на Харви Спектер во овој костум во сина волна со големи и врвови на стрелата, како што ги сакаат Том Форд и главниот јунак на „Suits“. Еден од најпознатите стилски костуми на Зара, како и безбеден облог за да понудите сериозна и професионална слика на важни состаноци.

Зашилените ревери ни го покажуваат патот напред. Додека претходните две нудат можност да ги придружуваат со секојдневна облека, ова работи само со свечена облека (кошула за облека, широка вратоврска и чевли за облекување). Добра идеја за канцеларии со строг кодекс на облекување, крајната цена на овој костум е 149.90 евра (99.95 евра за јакна и 49.95 евра за панталони).

Костум за птичји очи Зара

Окото на птицата (важно да не се меша со песот) е една од најдобрите опции ако барате костум што не е целосно мазен. Оваа ткаенина е несомнено многу елегантен начин за додавање текстура и детали на костумите..

Конечната цена на овој костум е 119.90 евра (79.95 евра за јакна и 39.95 евра за панталони).

Вечерни тимови на Зара

Солидна машка гардероба треба да вклучува тимови соодветни и за ден и за вечер. Ограничете ги светлосните тонови и отпечатоци на ден и носете црни костуми и смокинг (ако ви побара поканата) за ноќно излегување.

Црн костум на Зара

Еве ги имаме типичен црн костум што секој маж треба да го има во својот плакар, но со современ пресврт. Нозете на панталоните се пократки од вообичаеното и нивната форма е малку заострена.

Идеално за коктели и вечери, крајната цена на овој костум, еден од многуте костуми на Зара во оваа боја, е 89.90 евра (59.95 евра за јакна и 29.95 евра за панталони).

Смокирани

Костум во стил на смокинг

Во понудата за костуми на Зара има и смокинг. Ова ќе ви овозможи поставување на лентата високо на настаните со Црната вратоврска во замена за релативно мала инвестиција. Иако црната боја е широко користена, темно сината е посоодветна за оваа облека ако сакате да ги намалите шансите да бидете погрешно за келнер.

Конечната цена на овој костум е 119.90 евра (79.95 евра за јакна за вечера и 39.95 евра за панталони).

Костум за Зара со лапа од шал

Постојат три вида на ревери: изрез, точка и шал. Ако го претпочитате второто, што е практично исклучително за смокинг, размислете за оваа облека, исто така во темно сина боја. Друг детал што го разликува од претходното смокинг е што тука панталоните не вклучуваат странични ленти.

Конечната цена на овој вечерен фустан е исто така 119.90 евра (79.95 евра за јакна за вечера и 39.95 евра за панталони). За да ги комплетирате двата одела на Зара, ќе ви треба бела кошула за фустан, чевли за облека и црна машна или иста боја како јакната. Треба да размислите и за појас или елек ако сметате дека е важно да не го видите типичниот бел триаголник помеѓу јакната и струкот на панталоните.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.