Од модната писта до плакарот: седумдесеттите години

70-ти-вибра-001

Славниот деценија на седумдесеттите години ова е постулирано есен-зима 2016/2017 година како еден од преовладувачките трендови. И тоа го прави натоварено со Изгледа полн со сеќавања на оваа деценија што донесе толку многу слобода, имагинација и смелост не само во светот на модата, туку и.

Денес, го прегледуваме Изгледа клуч што собрал на еден или друг начин детали за стилот многу типични за седумдесеттите години кога се собираат облека клуч за портал на овој тренд кој сега е подготвен да се воведе во нашите гардероби. Да живее седумдесеттите години!

Крзно, отпечатоци тапет, кадифе ... триумф на седумдесеттите години

Во тоа време сите се сеќаваме на големите starsвезди на светот на забавата облечени во величествени крзнени палта. Па, вие потпишувате како Burberry o Исус Лоренцо Уште еднаш се обложија на овој вид палто. Без движење од делот на надворешната облека, леопардското палто е уште едно од клучните парчиња на седумдесеттите години, облека што видовме како се издава повторно во куќи како на пр. Надвор од плакаротВо Etro o en Роберто Кавали.

Ние се менуваме трети, но без да се движиме од оваа деценија во која се печат и особено на отпечатоци тип тапет, обрасци што ги видовме облека de Пол Смит, Гучи, Суши Ван Нотен o Граници за шиење.

Кадифето е еден од материјалите што најмногу се поврзува со оваа деценија на седумдесеттите години и на модната писта го видовме претставена со Изгледа de Ботега Венета, Emporio ArmaniОливер Спенсер o Дизајн на Топман.

Иако најверни на стилот на седумдесеттите и кои најдобро го доловија овој тренд се дизајнерите Ана Суи и Куќата Роберто Кавали. И двајцата целата своја колекција ја базираа на оваа деценија, одбележувајќи добра група тотален изглед тотално sententeros, во кои се издвојуваат парчиња како теренски панталони, свилени блузи со цвеќиња или кошули со важничене.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.