Тотален изглед Сите црни и минималистички

Вкупен изглед Црно

Еве го тоталниот изглед на All Black. Затоа што има моменти кога само сакате да станете целосно црно.

Тоа е тотален минималистички изглед (иако стилот All Black не мора секогаш да биде) едноставноста и чистотата ги прави вашите најдобри оружја.

Заноне

Farfetch, 182 евра

Манго

Манго, 29.99 €

Офицер éенерал

Officine Générale, 579 евра

Прада

Натпревари мода, 595 €

Горниот дел од овој целосно црн, четири парчен изглед е составен од џемпер од волнена Zanелка под Занон под функционална кожна јакна од Officine Générale. Тенок комбинезон фустан панталон од Манго и Дерби чевли од Прада го завземаат долниот дел од изгледот.

Надвор од црната боја и минимализмот, филозофиите без напор (се чини дека сте се облеколе за пет минути) и помалку, се повеќе во целиот овој изглед. Испушта многу природност, а додатоците се забележуваат од нивното отсуство.

Клучот за изгледот е тоа што создава многу добро дефинирана силуета. Затоа е елегантно, но на нешто изненадувачки начин. И тоа е затоа што предлага мала несовпаѓање со типичниот формален стил. За да го направите ова, ние ја заменуваме типичната кошула и јакна со џемпер со висок врат и кожна јакна. Y резултатот е класичен како рокер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.