Минималистичката елеганција на новиот премиум изглед на Реис

реис-премија-есен-2016-8

Реис Тоа е една од англиските фирми што веќе долго време ја следиме во „Хомбрес кон Естило“. И ние го правиме тоа заради тоа колку е инспиративно Изгледа што тие секогаш ги покажуваат во нивните каталози или кампањи.

Последниот излез го покажува колекција премија, линија што посветува посебно внимание на многу побогати и луксузни материјали. Ние детално ја коментираме оваа нова lookbook Де Рајс со предлозите за ова есен-зима 2016/2017 година.

Трезвеност премија во последниот од Реисот

Ако требаше колекцијата да ја поставиме во дефиниран стил, сигурно ќе кажеме дека е минималистички за вкусот за едноставни линии, чисти парчиња и присуство на неутрални тонови. И, тоа е дека, во реалноста, облеката зборува за себе и за облека презентирани не бараат практично никакви додатоци.

Така, на пример, тие се обложуваат на кожна јакна во црно како непогрешлива класична гардероба. Двете во својата верзија моторџија, Во комбинација со џемпер со кашмир со висок врат и сиви смокинг панталони со јаглен. Како во најрок и крој верзија совршено, поврзан со бело тенок плетен џемпер и чинос тенок одговара. Без сомнение, кое било од парчињата е добра инвестиција во гардероба.

Од друга страна, тие се обложуваат на беспрекорна кројачка колекција во која наоѓаме од а смокинг со двојно гради со среден сив, во комбинација со џемпер што одговара на кашмир, во a изгледа од најмонохроматските. До А. тенок костум за блејзер со две копчиња во сиво јаглен, Во комбинација со бела памучна кошула со двојни манжетни за ракави, свилена плетена вратоврска и дискретна дамаска црна ревер.

Тие ја комплетираат сарторијалната колекција со А. сив костум бисерно појавување на џемпер од urtелка. И, конечно со а костум од чоколадна боја повеќе дрес во тон голи. Шлаг на оваа елегантна колекција е поставен со a палто капут во синкаво сива боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.