Машки танга

Човечки танга

Кога зборуваме машка долна облека, обично секогаш се одлучувамза типичен боксер или кратка облека, долна облека што секогаш им оди добро, но што денес може да се замени во посебни моменти со танги за мажи, бидејќи иако не им се сосема пријатни, тие можат да бидат многу секси облека како кај жените.

Така, денес има многу установи за облека, без разлика дали се големи супермаркети или специјализирани продавници во долна облека, во кои има мала танга облека за мажи, во различни големини, бои и брендови, па доколку сакате да се чувствувате секси во одредено време, не двоумете се да носите.

Танга за фудбал
Слично на тоа, како во друг пат коментиравме, модата напредува и каде порано го гледавте само ова танга облека За жените, сега има многу мажи кои избираат да ја носат оваа облека во одредено одредено време, да заведат или за удобност во зависност од тоа која облекаs.

Од друга страна, кажи ти го тоа Машките танга што можете да ги најдете во најдобрите продавници се многу разновидни, тие можат да одат од класична црна или бела боја, поминувајќи низ нешто повпечатливи бои, како што се сината, зелената, црвената боја, или со разни дезени, како што се ленти или цртежи, иако ќе ги најдете и на Интернет на фудбалски тимови.

Исто така, кажи ти го тоа машки танги исто како и секое друго парче долна облека, Неговата цена може да се движи помеѓу 10 и 20 евра, во зависност од моделот и материјалот со кој е направен, но секогаш во добра состојба. квалитетен и удобен за носење, затоа ве советуваме да се обидете да носите танга на овие претстојни забави, да предизвикате бес со вашиот партнер, и ако е црвено тоа сигурно ќе ти донесе среќа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Гери dijo

  Употребата на овој вид облека е добра точка што треба да се разгледа за нас, мажите. Додека женскиот пазар има голема разновидност во стилови, форми и бои на интимна облека, за нас пазарот е дефиниран од боксери и гаќи. Од овие двајца има долги и кратки и воила ... тоа е здодевно и старомодно.

  Понекогаш гледам боксери скоро до половина нога во продавниците, не можам да завршам да си објаснам како прават да носат такво нешто, а потоа панталоните ...

  Сликите во текстот добро илустрираат што е танга, сепак има широк спектар на стилови и брендови што прават машка долна облека, некои карактеристики на танга:

  Удобност
  Леснотија
  Секси и / или смел стил.
  Добра поддршка за приватни делови.
  Меки и удобни ткаенини.
  Анатомски дизајн.

  Некои брендови кои имаат добар учинок на овој пазар и што можам да ги препорачам се:

  Eо Снајдер (предводник)
  Паметен
  N2N.
  Грег Хом.
  Ерос Венецијани.

  Секој од горенаведените има многу стилови што можат да го направат купувањето долна облека навистина забавно отколку вообичаеното досадно купување боксери.

  На пример, брендот eо Снајдер разви систем во нивните танга и боксери, наречен Булџ, што ги подобрува вашите интимни делови давајќи им поголем волумен, држење и удобност.

  Beе биде секој маж да експериментира и да го испроба она со што се чувствува најпријатно, има многу стилови за многу вкусови, јас лично се наклонувам кон брендот eо Снајдер.

  Без предрасуди или табуа, мислам дека е важно да си дадете простор за промена и да ја пробате машката долна облека. Сигурно ќе ви пружи поголемо задоволство и удобност.

 2.   Лорето dijo

  Добро попладне Гери!
  Ви благодариме што не прочитавте и сте заинтересирани за написот и темата за која станува збор, ако е точно дека пазарот за машка облека секако е сведен на некои основни модели на облека, затоа потенцираме различни видови танга на кои мажите исто така можат да се осмелат да носат, бидејќи сè е прашање на навикнување. Ви благодарам!
  Честитка.

  1.    Гери dijo

   Со задоволство Лорето. Ви благодариме за сите интересни написи што секојдневно ни ги испраќате; сите заедно, даваат одлични информации, интерес, вкус и новости за читателот.

   Многу од нив беа многу корисни од лична страна, затоа ми помогнаа и во негувањето на она што го нарекуваме општа култура.

 3.   Јован dijo

  Не мислев дека тангата е најдобра опција за маж, но неодамна носев една и бев многу изненадена од тоа колку се чувствува удобно и кул. Мора да го изгубите стравот од користење нови работи.

 4.   Александар dijo

  Според мое лично искуство: Јас сум маж на возраст од 34 години и ги користам повремено од мојата 18 година, тие ми изгледаат пријатно и на сопругата ми се допаѓа да ги користам, мислам дека е прашање на вкус и давање можност на други предлози, мислам дека носењето облека како танга не влијае на мојата мажественост, благодарам.

 5.   Хорхе dijo

  Здраво Јас сум од Аргентина, тука обично не носам танга иако имам, или сум жена и имам една слична на фотографијата од Калвин Кин, но бела, не можете да добиете повеќе, но јас сум возрасна личност имам повеќе од 60 и секогаш ми се допаѓаше женска облека Бидејќи како дете пробав костим за капење на мајка ми, така што секогаш имам гаќички како што велат тука што ги користев и користев, жалам што Аргентинците не го оставаат боксерот најнепријатно што има, или лапсусот е мој традиционален сојузник, повеќе е погрешно се гледа дека друг маж што носи танги е поврзан со геј, жените сè уште ве брендираат, заостанати луѓе и несмасен мачо

 6.   Jorge dijo

  Тангата има нешто многу важно во своја полза: ви овозможува добро да ги сфатите топчињата и пенисот без тие да се движат од една на друга страна. Исто така, кога носите слаби панталони, тие означуваат богата булбус што ја гледаат жени и многу мажи, дури и ако не верувате во тоа.