Материјали од машки јакни оваа пролет

машка мода

Машките јакни се функционална облека што не може да се изостави од семоќниот свет на модата. Оваа облека исто така овозможува да се покрие тоа време на транзиција што е пролет.

Добро е познато дека веќе во пролетта температурите почнуваат да растат. Сепак, не е невообичаено студениот ден да се појави одеднаш и да мора да бидете заштитени. Ова е почеста денес со непредвидливоста на глобалните климатски промени.

Машки јакни: Демонот

Деминот е главниот елемент за изработка на тексас јакните. Овој вид ткаенина и облека потекнува од класичното работење на работниците. Неговата разноврсност, издржливост и отпорност го одржуваа со текот на времето.

За сезоната пролет 2018 година тексас јакната е повторно присутна. Треба да се додаде дека тоа исто така ќе биде надополнето со панталони, односно дека ќе биде во полн ек. Ова има врска со одреден тренд на гроздобер кој не носи во 80-тите.

Кожа

Следи со класичен-гроздобер тренд, секогаш има машки кожни јакни. Постојан придружник во гардероби поради неговата способност да се користи во различни периоди. Оваа облека се карактеризира со тоа што е многу комбинирана. Иако во време на топлина не се препорачува, секогаш можете да го имате при рака.

Тактика: генерирање контроверзии

Брендови различни како Гучи и Изабел Марант го враќаат тактелот во светот на модата. Тактел е многу меко синтетичко влакно со прилично добар капацитет за вентилација.. Покрај тоа, станува збор за облека што се суши лесно и е многу отпорна во споредба со природните влакна. Овој материјал многу често се користел во доцните 80-ти и раните 90-ти.

 

Извори на слика: YouTube


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.