501 фармерки на Леви, како да откриете дали се лажни

Левис 501

Во последниве години се повеќе е вообичаено да се види на продажба на многу различни места предмети за облека што се имитации, во некои случаи со висок квалитет, и дека понекогаш купуваме верувајќи дека тие се оригиналите. Точно е дека во некои случаи е тешко да се знае како да се разликува копијата од оригиналот, а во некои случаи, како во 501 фармерки на Леви тоа е скоро невозможно.

Сепак, денес и преку овој напис ќе ви покажеме на едноставен и брз начин, како да забележите оригинални фармерки Levi's 501 од оние што се нокаут.

Леви 501, како да откриете дали се лажни

На прво место и пред да влеземе во повеќе технички детали, важно е да купиме, некои Леви и што било друго, смирено и без брзање. Покрај тоа, и колку што е можно, треба да се обидеме да направиме купувања на овластени или доверливи места а не на пример на пазарите за болви, каде што и покрај фактот дека можеме да купиме многу ефтино и да се осигураме дека сè е оригинално, тоа е далеку од тоа да биде реалност.

Ако сакате вистински Леви 501, тука можете да ги купите по најдобра цена.

Следно, ќе ви покажеме некои детали што можеме да ги земеме предвид за да разликуваме дали некои Леви се оригинални или едноставна копија. Иако во овој напис се фокусиравме на моделот 501, овие совети можеме да ги прошириме на кој било модел од популарната марка за тоа колку денес се достапни на пазарот.

таг-панталони-левис

Ги гледате левовите на Левис

Сите фармерки на Levi's носат столпчиња врежани со името на марката или со лого диференцијатор. Помалку успешни копии обично ги немаат овие снимки, па затоа погледнете добро пред да купите. Се разбира, важно е да имате предвид дека некои имитации доаѓаат и со врежани столпчиња и ќе ви биде невозможно да разликувате оригинална фармерка од копија единствено за овие детали.

Кожна крпеница

El кожна крпеница дека сите фармерки на Леви носат на грбот нема правопис и можеме да ја прочитаме пораката Леви Штраус и СО. Во многу од имитациите на овие фармерки можеме да најдеме правописни грешки, пораки различни од она што можеме да го видиме во оригинална облека, па дури и во некои многу лоши имитации, оваа кожна дамка е видлива поради отсуството.

Бројот 501 може да биде клучен

Во оригиналниот модел на Levi's 501 можеме да го најдеме број 501 прикачен на работ на дизајнот на задниот џеб од десната страна. Во повеќето примероци што се продаваат на пазари и на многу други места, овој детал не постои, затоа може да биде клучот за да знаете како да разликувате оригинални фармерки од имитација.

Поврзана статија:
Кој е идеалниот ремен за секоја панталона?

Квалитетот на ткаенината

Знаеме дека е тешко да се знае дали каубојот е имитација или копија, а уште повеќе ако никогаш не сте допреле леви, но оригиналните фармерки имаат непогрешливо чувство. Во моментов има многу добри и успешни имитации, но во никој случај не го достигнуваат нивото што го нуди оригиналниот Levi's. Пред да купите, допрете ги и почувствувајте ги за да видите дали имаме работа со оригинални фармерки или неквалитетна имитација.

Левис 501 од позади

Шевовите мора да бидат жолти

Во сите фармерки на Леви, шевовите мора да бидат жолти и да немаат несовршености во секој случај. При имитации, шевовите обично имаат различни бои и не се во сите случаи жолти. Покрај тоа, обично е прилично лесно да се најдат грешки при шиење, што ќе ни овозможи брзо да знаеме дали се соочуваме со имитација или копија.

Не продавајте Levi's 501 во друга боја освен црна, сива или сина

И покрај она што може да ве натераат да верувате, Levi's 501 е достапен само во 3 бои; црна, сива и сина кои исто така се најпродавани во САД и Европа.

Ако сакаат да ви продадат Леви со многу ниска цена и во некоја чудна боја, бидете брзо сомнителни бидејќи нема да се соочувате со оригинални фармерки, туку со сурова копија.

Наши препораки

Кога станува збор за купување на Леви 501-тите и воопшто, секој каубој на Леви е претпазлив ако цената е неверојатно мала и одвојте време да ги купите, гледајќи ги сите ситни детали.

Започнете со гледање на столпчиња, патенти и сите завршни панталони бидејќи поголемиот дел од времето ќе го има клучот. И дали овие имитации се прават во повеќето случаи во Азија, така што користените материјали се со низок квалитет, па даваат лош општ впечаток.

Секако дека има и имитации со висок квалитет, па доколку најдете некоја од нив и ви ја понудат по добра цена, внимавајте на сите мали детали за кои претходно зборувавме. Во случај да се сомневате во Levi's 501, нашата препорака е да не ги купувате затоа што најверојатно ќе направите имитација, тоа е многу успешно.

Каде да купите ефтин Левис 501

Цената на Levi's 501 варира многу малку од продавница до продавница. Тие се панталони со а

Што барате кога станува збор за разликување на оригиналниот Levi's 501 од имитација?. Може да ни дадете ваш совет во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Ако сакате да заштедите пари и да ги купите поевтино, ова се нашите препораки:

 • Искористете ги периодите на продажба или црниот петок во кои можете лесно да заштедите помеѓу 10% и 20% на цената на овие фармерки
 • Купете на Амазон од врската подолу. Тие имаат тенденција да имаат цени малку пониски од оние во продавниците во текот на целата година и несомнено се оригинални (проверете дали продавачот е самиот Амазон или проверена продавница).

Купи | 501 оригинали на Леви


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

72 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ALEJANDRO dijo

  за да започнете мора да ја погледнете ткаенината зашиени етикети како застоја и што знаете за оригинални панталони како мене хахахаха

  1.    Да dijo

   здраво добар ден и како се идентификуваат оригиналните тениски чевли ??? grx

  2.    Марио dijo

   Алехандро, застојано е напишано како м, печат, коноска е напишано со z, знај,
   Сега од каде знаеме дека знаете за оригинални панталони? ако сè уште не знаете да пишувате.

   1.    Нелсон dijo

    Марио е во право: овие таканаречени совети се бескорисни, тие се најочигледни и дека секој прегледува. Но, проверка и знаење кога Леви е оригинален е друга работа. почнувајќи затоа што неколку години дури и сериските броеви на ознаките и копчињата мора да се совпаѓаат (на пример), овие треба или треба да имаат карактеристичен звук при тресење на пантолоните, длабочината на џебовите, тежината и дебелината на ткаенината, кожна етикета мора да го има истото избледување на панталоните кога е каменувано, итн, итн итн.
    На кратко, тие не ни кажаа ништо ново или чудно. ајде да продолжиме да истражуваме, но на друга страница затоа што во ова губевме цело време.

  3.    Рамиро Родригез dijo

   За да го започнат оригиналниот LEVIS, сопствениците или креаторите на брендот повеќе не постојат, тие ги продадоа правата на Кинескиот и ги произведуваа на свој начин и истовремено ја продадоа брендот што треба да се произведува во различни земји, па затоа оригиналните LEVIS се оние кои остануваат. 80-тите и некои од 90-тите не се залажуваат подобро да ја поддржат националната индустрија во земјата каде што живеете со купување поевтини и поквалитетни брендови

 2.   СЛЕЧКА dijo

  «» »» »Ако вашата работа е да купувате преку Интернет на места како eBay, тогаш треба да знаете дека можете да најдете лажни делови. За што се чини дека еБај прави многу малку за да се обиде да ги отстрани овие елементи од својата страница »» »»

  ЦЕЛОСНО ЈА ПРЕТПРИЈАВУВАМ КОМЕНТАРОТ… Не само што поединците се измамени на „Ебеј“, туку уживаат целосен имунитет под оваа организација… Ја избришав сметката веќе неколку месеци… ..

  1.    јоп dijo

   Марката сè уште е во САД, но фармерките направени во САД вредат 230 евра. влегувате на нивната страница и ги гледате

 3.   Гонзало dijo

  Имам прашање пријател, моите панталони имаат сè што вели за оригиналност, само што пишува дека е произведено во Мексико и е 100% памук. Би сакал да знам дали е оригинален дури и ако е произведен во Мексико, ве молам одговорете на моето прашање

  1.    jose luis dijo

   Се разбира, тоа е оригинално, мојот пријател, Мексико, е производител Колумбија. Хаити Египет за да знаат кога левисот е оригинален на главното копче, тој носи код кој кодот мора да се испечати на етикетите што ги носи внатре и на картонот што ги носи кога панталоните се нови

 4.   Гонзало dijo

  Имам прашање пријател, моите панталони имаат сè што вели оригиналност, само што вели дека е произведено во Мексико и е 100% памук. Би сакал да знам дали е оригинален дури и ако е произведен во Мексико, ве молам одговорете на моето прашање во врска со оригиналност на моите панталони

 5.   ivan dijo

  Извинете, некој знае како можам да контактирам продавници што продаваат оригинален левис на големо за да ги препродадам. Јас сум од Кампече и сакам да контактирам со продавница што ќе ми ги испрати.

 6.   ОДЛИЧНО dijo

  ПОЗДРАВИ: ИМАМ ЛЕВИ ШТО ГО КУПУВАМ НА ЕБЕ, НО НЕМА ДА КАAYА ЛЕВИС НА ЦРВЕНОТ МЕСТА НА ДЕСНИОТ PЕБЕС САМО Она што го има на црвениот маркич е Р) И сакам да знам АКО има некои ТОА СЕ ОРИГИНАЛНИ И ДОЈДЕТЕ ТАКАШ.

  1.    JORGE dijo

   ТИЕ СЕ ОРИГИНАЛИ КИО СЕ КАКО ТОА

 7.   гуум dijo

  Левис со етикети каде не пишува левис, туку само Р се лажни.
  Компанија како Леви се грижи многу за својата контрола на квалитетот и под никакви околности не продава панталони со вина, како што е да не става левис на црвената етикета.

  Од друга страна, леви произведени во Мексико, некои се оригинални, но и покрај тоа, на пример, во САД се одбиени. Вистински американски lубител на левис никогаш не би носел произведен во Мексико, бидејќи Мексико има негативни конотации и симболизира нешто инфериорно, лошо или со низок квалитет за еден Американец. Затоа избегнувајте што е можно повеќе леви направени во мексикански панталони бидејќи тие одземаат кеш

  1.    Даниел dijo

   Само што купив левис 501 произведен во Мексико на eBay, носат сè што се вели дека е оригинално, единственото нешто е што става R црвена ознака десен џеб, дали тоа значи дека сега произведените во Мексико доаѓаат вака, но се тие се оригинални?

 8.   Исак dijo

  Дали некој знае дали овие исти карактеристики се однесуваат на моделот levis 511?

 9.   Исак dijo

  Дали некој знае дали истите овие карактеристики се однесуваат на моделот 511?

 10.   господар dijo

  Во деведесеттите години, фабриката за панталони (фармерки Леви) објави постепено затворање на своите фабрики во САД, пред 20 години, Леви има 63 фабрики во САД, последната фабрика за затворање Тоа беше онаа во Сан Антонио, Калифорнија ; Исто така, Леви објави дека во следните месеци ќе ги затвори фабриките во Канада, со што започна да го пренесува своето производство во неразвиени земји и со ефтина работна сила, во 1998 година затворија 4 фабрики во Европа (1 во Белгија и 3 во Франција, на тој начин, брендот беше во можност да се прошири во светот, плаќајќи многу поевтина работна сила и намалувајќи ги трошоците, за да не плаќа високи камати како во нејзината земја на потекло, во моментов има фабрики за леви во Латинска Америка (Костарика, Панама, Република Доминиканска Република, Хондурас, Колумбија меѓу многу други, Мексико поради долгата традиција за производство на текстил, има еден од најдобрите стандарди за производство, не престанува да биде произведен производ (никогаш нема да биде од потекло), исто така има и растенија во, Кина, Сингапур, Тајланд, Виетнам и сл., Етикетата со легенда „Произведено во САД“, ќе остане само во сеќавање, бидејќи „Леви“ веќе не се произведува во САД, иако мексиканскиот производ е веќе надвор од производството Ра со цени во долари, тоа е затоа што тоа го бара американскиот деловен закон. облеката што ја има легендата направена во САД, се направени во мексико, етикетирани во мексико и сите нејзини процеси се направени во мексико. Значи, кој ви каже дека Левис Оригинал од САД ве продава, ве лаже. побарајте го на мрежата: Леви ги напушта своите корени како некој да ви кажува дека ви продава оригинален производ на американски леви ви продава производ со сомнително потекло.

  1.    Валтер Едуардо Хименез dijo

   многу точно!!!

   1.    потрошувачите dijo

    Одлично!! Треба само да коментирате дека МЕКСИКО ГО ПРОИЗВОДУВА НАЈДОБРИТЕ МИСТУРА !! Бидејќи е производител на памук, не чини колку САД, кои трошат или извезуваат до 60% од производството на МЕКСИКАН, меѓу другото, како што е Колумбија, чии панталони се исто така ВЕUDНО МЕКСИКАНСКИ ДЕНИМ. Зошто да не им веруваат на мексиканските брендови ? фармерките што се полеваат се КИНЕСКИ, ако се ефтини тоа е затоа што тука се произведува, тексасот се добива ефтино, САД само ти ставаат „маркици“ МЕКСИКАНСКИ ПОТРОШУВАЧ НА ПРОТИВ КУПУВАЕ НА ГРИНГ марки

  2.    Пабло Росадо dijo

   Тотално господар. И всушност, црвената етикета со само еден R е тотално оригинална, сега е тренд на леви

 11.   негаро14567 dijo

  за лицето заинтересирано за оригиналниот американски левис .. можете да ми испратите е-пошта. Имам пристап до една од последните винарии со 50.000 оригинални леви. не ново, но направено во САД. Јас појаснувам, тие не се нови, но тие се во добра состојба, добри за гроздобер. сите 501, направени во САД, пиши ми. black14567@hotmail.com

  1.    jose luis dijo

   Веќе ви испратив е-пошта .. поздрав

  2.    ЕЛИА МОРА dijo

   ЕЛИ СЕ уште имате пристап до винариите? ЗНАЕТЕ КОЛКУ ОДААТ?

 12.   Ана dijo

  Имам јакна купена во официјалната продавница со иста етикета со канелени бои со Р. Само што испратив е-пошта до Левис, ми одговорија следново:

  Добро попладне Ана,

  Извинете за доцнењето во одговорот на вашето прашање.

  Во врска со вашата е-пошта, ФО на Кампера е овластено продажно место од страна на Levi's®, така што сите производи се автентични.

  Што се однесува до етикетата, и етикетата што ја става Levi's и таа што само го става R за регистрирана се совршено валидни.

  Употребата на нашиот Tab без името Levi's® е дел од глобалниот проект за заштита на нашите регистрирани трговски марки. Двата знака се трговски марки на Levi's Strauss & Co. Велеа дека производите не содржат дефекти и јасно ја претставуваат сликата на марката.

 13.   Марио Маурисио dijo

  Здраво, добро попладне, само сакам да кажам здраво и да зборувам за пантолоните Левис 501 кои се многу убави и многу ми се допаѓаат, исто така се многу симпатични, убави и се кул пантолони, поздрави и ги чекам вашите одговори за поздрав и панталоните изгледаат добро со торбите назад и напред и црвениот лого на левис на задната торба и многу убавата жолта етикета што означува дека се многу убави леви панталони, се гледаме подоцна и ќе купиме многу честитки за панталони левис добар пријател Марио

 14.   Марио Маурисио dijo

  мојата е-пошта е vagabundo3333@yahoo.com.mx. и се надевам дека пријателите ќе одговорат на добрите луѓе и дека носат многу убави леви панталони кои се многу симпатични и изгледаат добро младешки и прават да изгледаме убаво за младите. Поздрав и грижа за добриот пријател Марио.

 15.   раскама dijo

  Почнав да купувам шверцувачки леви во „Ел Растро“ во Мадрид во 1960 година и тие се со најдобар квалитет, откако пробав други брендови како што се Ли, Вранглер, Лоис, итн.
  Јас секогаш се враќав кај Леви. Јас чувам специјален сувенир од пар со кожна ознака и тексас од 16 унци, наместо 14, како и обично.
  Она што тие не го кажуваат за да ги препознаат, се некои детали: Марката Леви е испечатена на етикетата на половината, која претходно имаше и ХХХ, во левиот преден џеб. Етикета е отпечатена на белата ткаенина со црно пишување, со сите детали и на левиот надворешен спој, помал со детали за грижата и местото на производство.
  За внуците чувам неколку последни направени во Калифорнија (сега не ми го прицврстува струкот, Хех Хех)

 16.   Nelson dijo

  оригиналните панталони Levis 501 исто така доаѓаат со патент или само со копчиња

 17.   Јован dijo

  Здраво, живеам во Јапонија и неодамна купив фармерки Левис во продавница, наместо во ланец продавници кои продаваат користена облека, имам 501, имам прашање во врска со етикетата што ја носи брендот LEVI STRAUSS & CO. Може да прочитате ИЗРАБОТЕНИ ВО САД, но на етикетата што влегува во пантолоните каде што е објаснето како се мие облеката е на јапонски, што сакам да знам дали е направено во САД затоа што тогаш има етикета на јапонски? Или дали во овој случај имало серија за извоз во Јапонија?

 18.   Marcelo dijo

  Здраво пријатели, живеам во Чиле и пред еден месец преку Ебеј внесов јакна јакна од осумдесеттите со внатрешно крзно
  Мене ме воодушевува фактот што во внатрешноста пишува на САД направени на етикетата со упатства и наведено е направени во САД на етикетите на кои пишува LEVI »S Сан Франциско
  Ги има сите оригинални карактеристики и е нов производ и ме чинеше многу скапо
  е модел 591 класичен тексас со црвена етикета
  Би сакал да ми кажат како да знам дали е оригинално
  Благодарам

  1.    Оскар Ревело dijo

   Здраво Марсело, јас се викам Оскар и живеам во Newујорк. Мислам дека за овој вид јакни е тешко точно да се потврди нивната оригиналност, бидејќи тие немаат специфична карактеристика што ги идентификува како такви. Имам две шерпа, една во фармерка и една пулварна и стилови на етикетите се различни и во едната и другата, копчињата на фармерката се со обележување на задната страна, а другата не е и ги купив и двете во официјална продавница овде во Newу Јорк Она што можам да ви кажам е дека избледувањето на фармерките е многу изедначено, има тенденција да бледнее како во точки, а не во ленти, а во деловите на рабовите изгледа смалено, што формира потемни брчки. Она што мислам е дека бледнењето на левисот е клучно парче за да се идентификува неговата оригиналност. Јас би препорачал следниот пат да купувате во официјалните продавници на Левис, бидејќи станува збор за производ испратен директно од компанијата Левис, а исто така има и многу разновидност за избор.

 19.   Оскар Ревело dijo

  Здраво пријатели, сакам да ви кажам дека левисот на кој нема напишано ништо на црвената етикета е апсолутно оригинален, проверував во официјална продавница во Newујорк и ми рекоа што се случува на секои 300 етикети да се сменат белиот конец затоа што завршува со кој машината го ткае r само напред, а не на едната страна и дава забелешка за нејзиниот недостаток. Тие ги пуштија да поминат бидејќи тоа е ексклузивитет и се покажа многу добро бидејќи многу добри познавачи претпочитаат да ги имаат овие што ги немаат многумина, јас имам некои со оваа карактеристика и ги купив во официјалните продавници на Левис во Newујорк и Калифорнија

 20.   elоел Гарсија Алонсо dijo

  Мое мислење е дека многу продавачи ја искористуваат најавата дека производот е оригинален без да веруваат или да мислат дека се увезени од САД, тие треба да бидат јасни без обиди за измама. Сигурно веќе не верувам дека тие се по цена од 250 долари. Од друга страна за недостаток на Индо. Исто така, ме тера да се сомневам во високите цени.

 21.   Бистри на Марисол dijo

  Здраво, би сакал да знам дали некој може да ме извести каде можам да се навикнам панталони Левис во добра состојба во Илиноис, благодарам што ми е е-пошта chonguis11@gmail.com

 22.   Marcelo dijo

  Почитуван Оскар Ревело, го ценам твоето водство
  Само залепете дека сте сопственик на Levi's sherpa de cotele од 1987 година и сè уште го чувам како наследство бидејќи во тие години имав само 17 години.
  и сега добро, сакав да имам уште еднаш, но како што објаснив претходно, не знам како да идентификувам дали е оригинално, иако копчињата се означени со бројот 527 и монети со бројот на внатрешната етикета, сега Оскар можеш да ми дадеш е-поштата или адресата или контактот за да се обидам да увезам од овластената продавница на Леви во Newујорк, подготвен сум да пробам
  ако сакате, можете да ја користите мојата е-пошта што е:
  lmbecerrae@hotmail.com
  Ја ценам транспарентноста и добрите вибрации на сите
  благодарам пријатели

 23.   Хуберт dijo

  Шиењето не е гардероба во сите модели

 24.   Хуан Авила dijo

  затворањето е исто така бренд Левис во оригиналите

 25.   Иван о. dijo

  Ола, извини, панталоните на задниот дел го немаат името Леви во џеб, ако се оригинални и добри панталони по која цена се продаваат по различни цени, тука добри панталони се продаваат за 130 долари.

 26.   Хорхе dijo

  Имам едно прашање: купив Levi's 501 пред два месеци за 130.000 505 американски долари, цена што ми се чинеше многу ефтина. Она што се случува е дека не сум сигурен во оригиналноста, а тоа е во однос на бојата, во црна фармерка, но малку сјајна, а бравата е направена од копчиња, но не и патент, ја споредив со тотално оригинална (XNUMX) што ја купив претходно, и што се менува е заклучувањето, освен фактот дека е со различна боја (светло сина). Јас навистина би ценел ако можете да ми помогнете да го разјаснам сомнежот, ви благодарам многу.

 27.   Адријан dijo

  И, како ги препознавате оригиналните патики / чевли на Леви? Бидејќи видов некои во продавница во трговски центар, но внимавајте на малку искривениот цвест во еден од неговите делови

 28.   рамка dijo

  За мене тоа е многу важен фактор и под знаење што го носам во ваква облека да знам дека оригиналниот левис е моотозо на точка, а копијата е мазна и лента

 29.   клебер бургос dijo

  погледнете на 501 тие ми се омилени јас ги носам уште од дете Никогаш не сум користел друга марка или друг модел ги имам сите бои и во препораката пишува дека само 3-те бои се оригинални, па затоа остатокот ќе биде имитација и се разликуваше кога не е оригинален

 30.   Johnонс dijo

  Добро утро, за оние кои прашуваат дали Левис 501 може да има патент наместо копчиња, одговорот е не, 501 доаѓа само во копчиња, има и други модели на Левис како 511 или 505 што доаѓаат со патент ; Во врска со фактот дека шевовите на оригиналите се нужно жолти, тоа не е сосема точно; Купив 501 боја во официјална продавница Левис и шевовите се темно сиви. Моделите 501 и 505 се многу различни, како што веќе реков, 505 има патент и шевовите на внатрешноста на ногата се двојни и не се едноставни како во 501. За да не ве погоди главата, јас препорачуваме секогаш да купувате во официјални продавници, освен ако тие не ги знаат многу добро карактеристиките на оригиналите.

 31.   Оскариктус dijo

  Тоа „R“ на црвената етикета е причината што јас бегам од купување преку Интернет ...

 32.   ramiro dijo

  Здраво. колку што знам, познатата фабрика LEVI STRAUSS & CO. од Сан Франциско Калифорнија престанаа да се произведуваат пред многу години.Единствените што беа оригинални денес не можеме да зборуваме за оригинал или за копија.
  во моментот се најдов со некои египетски изработени најдобри фармерки од сите во моментот ... одличен материјал одличен финиш одличен заден џеб и секако добра лепенка левис ... ги препорачувам ... секако класичните и мојот омилен и само еден од целиот мој живот 501 .. моето име е рамиро од Еквадор. Чао

 33.   Катерина Вера dijo

  Пријатели, дали некој знае дали е можно да се купи Левис од нивните овластени продавници? Јас сум во Еквадор

  Благодарам поздрав

  1.    Едгар dijo

   Здраво. Катерина, ако бараш левис во Кито, Еквадор, единственото место во животот што си купил 100% загарантирана облека Левис е на театарскиот плоштад во трговскиот центар Гран Пасаж, се качуваш на вториот кат следејќи ги чекорите исправено на дното, а потоа лево на дното 100% загарантирана среќа.

 34.   АНДРЕВ dijo

  Здраво, во однос на бојата, црната, сината или решетките не е точно дека тие се единствените што ги продава Левис, на 501. Јас го користам Левис повеќе од четириесет години. Купив од официјални продавници на Левис во САД и овластени препродавачи (како Мејси во Yorkујорк) и тие имаат модели на Левис 501 во црвена, жолта, светло сина боја и повеќе. Јас самиот имам некои црвени, а други бензински сини и други бели, што се 501 купена во официјални продавници. Што се однесува до шевовите, тие не стануваат жолти. Leivs пушти во продажба во последно време, комбинација на споеви, жолта со портокалова боја, слаб пример. Задната кожана крпеница има само диференцијација од остатокот на LEVIS. има дополнителен „размавта“ како точкаст, што може или не може да се отстрани со приказните W и L. Постојат и други случаи кои понекогаш го имаат, но во 501 година е постојан. 505 никогаш не го носи. Еден начин да го препознаете 501 е дека тој секогаш, секогаш ќе има копчиња, со логото на LEVIS и никогаш нема затворање со поштенски систем.

 35.   fон Фреди Фајардо Хернандез dijo

  Здраво на сите од Колумбија, добро моето гледиште и мислење е дека квалитетот на денешниот левис се влоши многу, во 1994 година го купив мојот прв темносин левис, можеше да се види квалитетот лесно беше мал мотор кој покрај друг го фаќаше беше виден кој е брендот денес е време да го разгледаме насекаде пред да платиме и да се обидеме да не бидеме измамени. Овде, во Колумбија, класичен левис што го купува во овластен магацин е околу 150000 170000 американски долари колумбиски пезоси и од 501 XNUMX американски долари последната колекција. Прашање за оние кои знаат сè за левисот, постои референца за боја наречена сина црна XNUMX ако постои како таква, тоа е оригинална благодарност и поздрав до сите

 36.   Исус dijo

  Оној во продавницата ме уверува дека купив леви, но на етикетата пишува Вранглер хахаха
  Сериозно, го купив 527, тој модел беше одличен и повеќе го немам добиено

 37.   Герардо erери Алварез dijo

  Здраво, добро попладне, јас сум од Тампико Тамаулипас ​​во Мексико, тука ќе ги ставам своите лични искуства со живата легенда Левис 501. Јас веќе прочитав неколку коментари пред некое време кога наидов на овој напис и сега кога се вратив со него јас види нови коментари, добро, некои коментари ми изгледаат правилно, други не толку многу, читање податоци, гледање документарци, истражување (понекогаш опседнато хехе), велејќи дека тие веќе не прават левис во САД е малку погрешно, ми се чини од она што се испитани сè уште се произведени, мислам дека има само една макиладора. За линијата на Гроздобер што патем е нешто скапа, сега всушност упатствата за нега доаѓаат на англиски јазик и исто така со јапонски букви или слично, затоа што јас не знам, но мислам дека тој пазар е многу мал од истата причина што е многу скап пример, гроздобер 501 направен во црвената линија на САД, што е црвено-белата линија во цвест на eBay, чини 2,900 до 4,000 американски долари мексикански пезоси, скапо луксуз хехе, сега добро кажете дека северот Мериканс не би носел левис произведен во Мексико, за кој се осмелувам да кажам дека сите преселби направени од Левис Нета сум многу поквалитетен од кинескиот Бангладеш, итн. Не ја прифаќам таа теорија од кога Левис имаше свои фабрики во американскиот пример тоа од Сан Антонио Тексас повеќето од вработените беа латиноамериканци, мексиканци и имигранти од централна Америка можеби, па бинго, тие леви кои многу години се правеа во САД минаа низ рацете на Мексиканците, не знам дали се објаснувам, затоа, не велам дека имало Американци што правеле левис, но огромното „мнозинство“ од работниците биле латино, рече истото со левис во извештајот од јануари 2004 година.
  Сега поминав како многумина, можеби прво Левис, а потоа Томи, Погодете, Аберкромби, Вранглер и потоа се вратив во Левис, се вратив затоа што Левис е Левис, креаторите на jeин пар екселанс, се сеќавам дека купив со свои пари мојот прв Levis501 aya за 2000 или 2001 година во продавниците за папели во тоа време ме чинеше не се сеќавам 400 или 500 американски долари пезоси и тоа беше цело богатство, но си реков дека вредеше хехе, долго време пред тоа почнав да размислувам што направив со нив кога веќе бев облечен или стар, за да ја кажам вистината тие траеја ннннн, но тие навистина траеја, и толку многу сомнежи ми паднаа на главата само што знаев дека се оригинални и дека е левисот 501, но очигледно тоа беше PRESHURNK кој веќе беше смален или нешто слично, не денес Никаде не наоѓате, а вистината е дека етикетите беа најдобри, тоа беше оригиналната кожна етикета со цреши и мислам ако ме сервира меморијата, рече направено во САД ваоооо !!!, навистина требаше да знаев дека ќе ги зачував кодош, денес во ди тековната етикета не ја допаѓа мрежата, не, тие дури и го одзедоа патентираниот во САД, што е лошо за левис сериозно, но враќањето на оние што ги купив беше друга текстура и поради етикетата за нега што доаѓа внатре, мислам дека пишуваше направено во САД, па дури и мислам дека ја имам видено црвената линија во шевовите snif snif hehe, ми се чини некое време подоцна тие веќе рекоа направени во Мексико со увезени авиони од САД, дури и така беше друг пат друг квалитет, денес не велам дека сегашната 501 не ми се допаѓа, но да размислувам за тоа останувам со оние од 90-тите и раните 2000-ти, можеби таму имам зачувана етикета и оставам сомнежи, патем вчера добив околу 501 од 16 унци поздрави.

 38.   Мигел Ерера dijo

  И, гледам дека коментарите за автентикацијата, што се разликува од оригиналот, се вели дека се автентични и не се оригинални во однос на anан Левис што ја купив оваа облека од 1976 година и за ваша информација, кожата служеше и како јамка затоа што не дојде целосно зашиено на оваа ткаенина е направена за да се прегледа брендот затоа што ременот не го покриваше брендот, јас бев толку обожавател на брендот што носев појас од марката „левис“, исто како и кошулата долга -на ракав, каубојски тип ... затоа се сметам за познавач на брендот

  1.    Омар Гранадос dijo

   пријателе, оние од 80-тите и 70-тите години беа неуништливи, имаа и посебност што ја носеа рамномерно и земаа уникатна боја, имаше луѓе кои понудија да ги купат добро облечени ... како и обично Поздрав од Богота

 39.   79919045 dijo

  Тековните бои, како што се синап, црна сол бибер, сива, масло и други, ако се направени оригинални? Благодарам Богота

 40.   Омар Гранадос dijo

  Оригиналниот Леви веќе не постои, тие ќе бидат оние кои преживеале од 80-тите, јас го користам 501 по традиција од мојата 13-та година и нивниот квалитет не е ни близу до старите, ги купувам во продавниците на Левис на Флорида трговски центри до нас30, водејќи два наваму, денес тие ги прават Мексико, Гватемала, Салвадор, Колумбија, Костарика и слично.
  Како што препорача некој подолу, купете што од вашата земја ја поддржува вашата индустрија.

 41.   Хозе Хоакин dijo

  Како можам да кажам дали монирската јакна е оригинална, може да биде оригинална иако е произведена во Кина

 42.   Дејв dijo

  За оние кои нè познаваат, го оставам ова на првата работа во Левис Мексико и дозволете ми да ви кажам дека испраќаме многу производ направен во Мексико во САД во втората, црвена етикета дури и ако носи само R, оригинак е, ако не го донесам, не значи дека не е. Оригинален Левис секогаш ќе има код од 9 броја на внатрешната етикета што ние ја нарекуваме грижа тука и што одговара на оној од надворешниот картон кога нов е затоа што тој код е модел и 501 има неколку бои не само оние Она што тие велат е единствено што носи копчиња наместо затворање, па ако видите 501 со затворач не купувајте го и дури и да е од други земји како Виетнам, Шри Ланка, Кина или други, тоа е оригинално.

  1.    Хорхе Куенка dijo

   Дејв пребарување бидејќи работите во Левис може да ми помогне околу големината на панталоните за жена ми што носи 30 х 32, но гледам големини кои кажуваат 30 (10 нас) Р или 31 (12ус) Р која од овие двајца ќе може да ја послужи неа
   Ви благодариме за вашиот одговор.

 43.   хозе де ла роса Мажјак аларкон воеда dijo

  Имам прашање имам Левис кој ги има сите тие карактеристики, не е 501, тој е 511, но малата етикета што ја има во десниот џеб позади не вели дека Левис има R во круг, дали е оригинално?

 44.   Карлос Гамбоа Нуњез dijo

  Имам бел 501 и е произведен во САД. Старо е над 30 години.

 45.   Валтер Хименез dijo

  Лага е дека има само 3 бои. Она што треба да го погледнете е бројот врежан на задниот дел од занитката на главното копче. Овој број мора да биде ист број на белата етикета што се наоѓа веднаш до оној на упатството за перење и потеклото. Тоа е некаков сериски број. Фалсификаторите не се трудат да соберат сериски број за нивните производи. Тоа е единствениот начин. затоа што во денешно време има добра имитација.

 46.   АЛБЕРТО МАРТИНЕЗ dijo

  Добро, брендот Левис е уникатен и тие се произведени рачно, оригиналот 501 е произведен во САД, ткаенината е густа и се шијат со 3 најлонски дебели најлонски споеви за внатрешноста на панталоните и се покриени со ткаенина зајакнување на патентот Затворањето има гравирање на Левис од обете страни, копчињата имаат брановиден бод, сличен на монети, а серискиот код е внатрешно врежан, а однадвор брендот „Левис“ има карактеристичен звук кога се трие или се врти, етикетата од кожа е хомогена и буквите се врежани не се печатени

 47.   господин dijo

  ако некои тука се во право. Тие се оригинални и не поради северноамериканските макили кои се затворени
  по стапка на проширување и работна сила (патем латински). но да видиме:
  -најдобриот тексас или памук е или е земен од тука, Мексико!
  -На 501 секогаш ќе има копчиња, без затворање
  - тие се 16 унци
  -Во финишот тие изгледаат попрскани како ... со пената или влакната и нивната тежина е очигледно многу тешка и густа (16 унци) во споредба со другите марки или фармерки
  -да, пред задната етикета да беше направена од кожа и можеше да го ставиш ременот внатре, но сега е како „тенка брановидна кожа“
  -има неколку бои
  -копчињата велат леви Страус и коф кал и заковки велат лс и коф и на задната страна од занитката s / n
  -во нив мора да имаат етикети за нега и перење што одговараат на n / s
  -Во левата торба има печат на марката како да е банкнота, нешто што исто така во 70-тите години на минатиот век ја донесе однадвор, на етикетите
  -Брендот се справува со целосни големини, половината и должината, должината е во инчи, мерење од ударот и ако одговара на вас, тоа е вашата големина
  -И не треба да недостасува брендот на Леви на црвената етикета, покрај тоа што е двоен и може да собере куршум од 22 калибар
  -Секогаш ставам една на јакна, изгледа толку кул што дури и години подоцна некој помисли да го облече во јакни од марката фурор.

 48.   едгар маурицио paz torrente dijo

  мора да го погледнете патентот на јазичето што го користите за да го подигнете или спуштите затворачот таму, ќе го видите лојо на левис ова е клучот, лојо е јасно остро

 49.   Џери dijo

  Купив левис 30 32 од каталогот на Питер Јустесен, околу 1998 година, веќе го користев и го исеков затоа што беше долг, пишуваше направен во САД, оригинален е, колку ми даваат? е веќе стар ... необоен служи како металец ... колку даваат?

 50.   Паки dijo

  Здраво, би сакал да знам дали кафеавата боја левинс 501 изработена во Барселона е оригинална. Благодарам

 51.   октавио dijo

  501-та е направена од копчиња, имитацијата е направена од ципер, толку едноставна и без многу враќање

 52.   aziz dijo

  здраво го купивте левис 501 во оригиналниот суд во engles 501 што се случи има зад буквата Р и го нема зборот левис што значи тоа. Ви благодарам

 53.   Андрес Фиеро Квезада dijo

  Јас го купувам Левис многу години во Ел Пасо ТХ и единственото нешто што можам да ти кажам е дека оригиналниот Левис кога ќе го измиеш и кога ќе се исуши останува цврст како да е картон кој не беше напоен.

 54.   marcos dijo

  контрамаркираните џебови се клучни пријатели, зборот левис во нивните џебови

 55.   Тксоронгер dijo

  Да започнеме со тоа, препорачувате да купувате Levi's на Амазон, што е токму местото што многумина од нас го избегнуваат при купување брендирана облека поради огромниот број продавачи кои ви лизгаат лажна облека, има „ткаенина“, како на Levi's. Вистина е дека за да не ве оптеретуваат, треба да го сторите она што го спомнувате во статијата: да купите само оние што ги продава директно Амазон. Но, заборавивте да споменете дека Амазон не само што продава облека од самата Амазон, туку и илјадници и илјадници анонимни продавачи повеќе, многу од нив се разбира искрени, но за жал многу други се измамници кои продаваат лажна облека како автентична. И, ве молам, на момчето што сте му препорачале да не го купува Леви направено во Мексико затоа што тоа ќе го намали вашиот статус, или поладата за стилот што го рековте, кажете ви да одите „на плажа“, верен жален без самопочит. Јас не сум Мексиканец, јас сум Европеец и го користам Леви веќе долги години, многу од нив се произведени во Мексико и сите беа со исклучителен квалитет. Ме нервираат овие мали луѓе кои секогаш се обидуваат да ги потценат другите. Јас дури и би се обложил дека си сепак Мексиканец. На крајот, секоја земја е одраз на својот народ, и ако наместо да се гордеете со својата земја и вашата, некои сепак фрлате гомна на неа, тогаш така ќе се одвиваат работите подоцна. Биди проклето горд на твоето! 💪 💪

бул (точно)