Леви или Дизел? Вие избирате

Ако зборуваме за фармерки, двата најпопуларни бренда се најверојатно американските Леви е и италијанскиот Дизел (да, знам дека има многу повеќе, но овие двајца се оние кои делат поголем дел од питата). Леви може да биде малку покласичен и Дизел го има тој типичен италијански талент. што на некои им се допаѓа толку многу, а на други толку лошо. И двајцата имаат значителен број на различни модели и тешко е да не најдете таков што ќе ви одговара, но ...Која марка избирате?

[id анкета = "34 ″]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ентони dijo

  Бесрамно со Дизел. Повеќе ги сакам нивните големини и модели. Исто така и останатата облека е одлична. Проблемот е што продавницата што ги продаваше во мојот град беше затворена одамна и сега морам да ги фатам преку Интернет. Не можам да кажам ништо добро за Левис, воопшто не сакам ништо. Премногу класично и преценето. Тие се панталони на татко.

  1.    ГЕРАРД dijo

   извинете, но панталоните на Леви имаат совршена големина и сите повеќето модели имаат детали што ги прават МОДЕРНИ ... Останатите, има и луѓе кои го сакаат класикот и ако Леви ги издаде повторно ќе биде за нешто ...

   1.    Ентони dijo

    Па, за почеток, во никој случај не реков дека големините на Левис се лоши, реков, буквално, дека многу повеќе ми се допаѓаат дизел големини и модели. Исто така, тоа е потполно субјективно мислење според фактот дека е, вреди да се намали, мислење, така што не разбирам дека можевте да се чувствувате навредени додека ми покажувате со тој начин на одговарање и обраќање кон мене. Се најдобро.

 2.   Исус dijo

  Ниту Леви, ниту Дизел: фармерки Пепе.

  1.    Александар dijo

   Одам повеќе со Исус, но како повеќе од брендови ова би било според модели, бидејќи сите брендови ги копираат моделите или дезените, само што секој има различни детали или етикети.

 3.   Еторе dijo

  Останувам со Дизел. Постојат панталони на Леви што навистина ми се допаѓаат, но многу модели не ми се допаѓаат. Повеќе ми се допаѓа стилот на дизел панталони, можеби затоа што се работи за италијанска марка и работи, но повеќе сакам фармерки од дизел. Исто така, претпочитам Дизел отколку Леви во друга облека. И Исус, не Пепе Jeинс !! Иако се добри, тие се со вкус и не е лошо ниту Пепе фармерките. Но, сепак сметам дека ако ми дадат ваучер за подарок, јас би го претпочитал во Дизел.

 4.   Исус dijo

  Четири години купувам фармерки исклучиво во Pepe Jeans и досега не најдов ниту еден бренд што ме убедува во спротивното. Од моја скромна гледна точка, Леви се малку скапи за тоа што се (обични фармерки и брусилки), Дизелот ... добро, луѓето велат дека се совршени ... Се чувствувам како јагула ..., Dsquared се ужасно, исто така G-Star (сето ова по мој вкус ахх)… Од друга страна, во Pepe Jeans (особено во колекцијата 73) наоѓам добри, модерни фармерки со детали што прават да се чувствуваш задоволен да платиш за што плаќаш нив.

 5.   финиди dijo

  Па, од двајцата претпочитам Дизел, иако моите претпочитања одат со други брендови како што се Такеши Куросава или слабоста кон брендот Бреј Стив Алан.

 6.   Паркихорхе0493 dijo

  pz искрено останувам x levis иако дизелските се многу добри, но времетраењето на levis се најдобрите пантоси таму и секако има добри модели на levis па останувам со levis

 7.   суров dijo

  И двата се одлични, најдов многу модели што толку многу ми се допаѓаат во Леви и Дизел, но во однос на цената и изработката, јас се држам со Леви, бидејќи Дизелите ќе изгледаат прекрасно, но тие се истрошуваат и се расипуваат премногу брзо, без оглед на тоа што Да се ​​биде Италијанец, моето се расипа многу брзо и затоа се префрлив на Леви, тие траеја долго време и ме радуваат happy НО, СИТЕ ИМААТ РАЗЛИЧНИ ВКУСИ И ТРЕБЕ ДА ГИ ПОЧИТУВАТЕ.