Azure Vibes: Massimo Dutti ги прифаќа тоновите на морето во неговиот последен едиторијал

Сината боја во своите најсреќни тонови е апсолутен протагонист од најновиот стилски предлог на Масимо Дути, насловен Azure Vibes.

Шпанската фирма спроведува а стилски дисплеј, вклучувајќи предмети како кошули со јака од мандарина, ленени јакни и паметни поло, како и сарторијален изглед.

Баги, иако црташе добро дефинирани силуети, фустан панталони го заземаат дното во сите тимови на Azure Vibes. Ова го зајакнува неговиот паметен карактер.

Нивната флуидност ги прави многу посакувана опција да се облекуваат добро додека останат ладни за време на жешките денови што претстојат.

Масимо Дути се обложува на еспадрили како обувки, еден од нашите омилени топло време. Во нивната најкласична верзија, тие се комбинираат со исечени панталони, покажувајќи дека во лето е можно да се даде опуштен допир на нашата слика без да се одречеме од одредена елеганција.

Уредувачката употреба на безвременски неутрални тонови, како што е екру, е многу паметна. Така е можно да се стави целиот акцент на обоената облека на изгледот, што во овој случај е сина.

Масимо Дути не ги заборава костумите во Azure Vibes, облекувајќи ја американската манекенка Гарет Неф со овој класичен кариран предлог.

Деталите се многу важни. И затоа фирмата вклучува свилена вратоврска и марамче, како и кожна чанта во ова канцеларија подготвен изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.