Лажна брада за модерни мажи

Човек со лажна брада

Од пристигнувањето на хипстерската мода со нивните длабоки бради, многумина беа луѓе кои, или поради недостаток на желба или за естетика, започнаа да растат оние длабоки бради карактеристични за овој нов тренд, поврзани со гроздобер, иако би можеле да го ставиме во 20-тите години, каде што тој тип на брада беше вообичаена естетика на тоа време.

За многу корисници тоа е вистинска тортура мора да се бричи секој ден, но во зависност од нивната работа, ако е свртена кон јавноста или во канцеларија, тие немаат друг избор. Ако сакаат да израснат умерено пристојна брада, ќе мора да чекаат празниците да чекаат да порасне доволно долго за да можат да ја обликуваат и да не изгледаат разбушавено.

Различни лажни бради

Од друга страна, ако вашата работа не е соочена со јавноста, или иако јавноста со која се занимавате со само посредници, естетскиот аспект отстапува пред позадината, во која во моментот сакате може да растеш брада и почнуваат да го обликуваат додека расте.

Ако, пак, сте без влакна или сте од оние луѓе чија брада излегува во различни области на лицето, а не во вообичаената област, имате сериозен проблем ако некогаш сакате да уживате во брада, коза или само мустаќи. На Интернет можеме да најдеме разни решенија, повеќе или помалку професионални, тоа дозволете ни брзо да уживаме во еден вид коза, брада или мустаќи.

Лажни бради

Лажна брада за момчиња

Но, ако недостатокот на брада навистина е естетски проблем за вас, единственото решение е да стекнете лажни бради, кои, како машки перики, тие во моментов се произведени во различни квалитети, дури и нудејќи многу професионални резултати, бидејќи завршувањето ни нуди совршено исечена коза или брада каде што сите влакна што го сочинуваат се исечени на иста висина, покрај тоа што понекогаш се прават со природна коса.

Различните бради, копчиња, па дури и бабернатини, можеме да ги најдеме во различни бои и зеленило за да одговараат на сите вкусови. Во рамките на лажните бради, најлесно може да се најдат полни бради и мустаќи. Во зависност од буџетот што го имаме, можеме да најдеме доста комплетни модели со добар квалитет, од 100 евра.

Овие бради и мустаќи ни нудат квалитет и гарантираат дека едвај можеме да најдеме ако се посветиме на барање ваков вид украси за лице. во неспецијализирани продавнициЗатоа, најдобра опција е да одите во установи кои се посветени на професионална шминка, каде што карактеризацијата на ликовите е вообичаена и со кои тие се запознати. Овие типови продавници обично се наоѓаат само во големите градови, но за некое време да бидеме дел, можеме да ги најдеме и нивните производи преку нивните веб-страници.

Шминка

Со четка

Маскара

Проблемот на шминка, широко користен за да се сокријат несовршеностите на кожата од страна на жените и мажите, е тоа не може да симулира текстура на брада, но ако барем изгледот на тоа, особено ако сакаме да покажеме брада од неколку дена без бричење. Употребата на маскара за очи, благодарение на нејзината четка, е идеална опција, бидејќи одвојувањата на насоките на четките ни овозможуваат да симулираме одвојување на влакната.

Користење сунѓер

Сунѓер

За овој вид брада, ние мора да користиме традиционален сунѓер што ги покажува типичните дупки на сунѓер. За бојата на брадата мора да користиме а крем за боја на брада што сакаме да симулираме, што очигледно мора да одговара на бојата на косата. За да се спроведе овој процес, од суштинско значење е претходно да се исече сунѓерчето на мали парчиња што ќе ни овозможат да маневрираме околу рабовите на лицето.

Откако ќе го импрегнираме кремот на сунѓер, ние мора лесно да го притиснеме сунѓерот на лицето за да можеме да ги оставиме ознаките што ќе го претставуваат брендот. Имајте на ум дека без премногу притискање, ознаката што ќе се остави ќе биде премногу униформа и нема да биде естетски добра.

Со четка

Четка

Идеални се и четки кои овозможуваат ширење на шминка на целото лице обележете ја сенката на брадата, ако она што го сакаме е тој тип на брада. Со соодветното руменило и четката можеме да ја шириме шминката низ целата област каде треба да се прикаже брадата. Оваа опција е една од најевтините и најмалку видливите за решавање на проблемот со брада.

Раст на косата 

Крецепело

До денес, ќелавоста е сè уште проблем на која ниту една лабораторија не успеа да даде решение, без оглед колку рекламираат регенерација на косата во областа каде што косата падна. Така да, за проблемот со ќелавоста, не е најдено решение, бидејќи расте чудесни влакна, не постои ниту за луѓето што растат бради во области и сакаат да ги завршат другите области на лицето каде што не ги достигнува се појави коса. Значи, ова решение е целосно за еднократна употреба. Денот кога не гледаме ќелав на улица, време е да започнеме со користење на раст на косата.

Природна коса со вазелин

Тегла со вазелин

Друго можно привремено решение што нема многу долга издржливост, идеално да се карактеризирате со костум на пример, е да користите вазелин со природна коса. Исток природната коса мора да биде од дотичната личност дека ќе го користите, инаку разликата во бојата може да привлече премногу внимание.

Овој мал трик е да се шириме во пределот на лицето каде што сакаме да додадеме коса лесна силиконска основа, но не индустриски силикон што се користи во градежништвото, туку посебен силикон кој се користи во шминкањето. Откако дистрибуиравме униформен слој околу контурата на лицето, мора да почнеме да ги лепиме влакната на предметните области. Имајте на ум дека влакната мора да бидат повеќе или помалку со иста должина, инаку може да биде прилично смешна.

Не е препорачливо да се користи животинска коса, како што можев да видам на неколку видеа, бидејќи флексибилноста на истата е многу различна од онаа на човечката коса, покрај разликата во бојата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

43 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Би сакал да знам каде да ги купам во Мексико и во државата Мексико

 2.   Александар dijo

  Можете ли да ми кажете дали е веќе во продажба во Мексико и каде, благодарам?

 3.   лало dijo

  Треба да добијам брада каде да купам една во градот

 4.   Луис Хернандез dijo

  МОЛА! Но, колку добро изгледа таа лажна брада, ве молам кажете ми дали може да се најде во Мексико и каде !!!!!! нагон !!!!!.

 5.   ASSАС dijo

  Би сакал да знам кога производот ќе биде во Мексико и ако не препорача некој да дистрибуира слично езеро

 6.   Карлос Рамос dijo

  Хахаха тоа навистина го правиш ако е добар изум, од моја страна го немам тој проблем бидејќи ја имам брадата таму каде што ја сакам, но за сите луѓе без влакна е многу добра, но колку трае или што?

  Барам орнаменти за брада тип фараон пк правам ткаенини но им фали нешто

 7.   Хосуе Соса dijo

  Би сакал да знам каде го добив, го чекам твојот одговор. Јас сум од Оахака, Мексико.

 8.   Барба dijo

  здраво во Аргентина, ги добивате ли тие производи?

 9.   пачи dijo

  Јас ти давам неколку шупак хахахаха

 10.   Мигел dijo

  Би сакал да ми испратиш адреса во Ранкагва
  да купи брада по креда

 11.   Цезар dijo

  Ми требаат грмушки лажни бради кои изгледаат реално.
  Места на набавка и трошоците.
  Ви благодарам многу.

 12.   Мигел Санчез dijo

  Здраво, јас сум од Такна-Перу и би сакал да знам каде можам да го набавам, ми треба итно. Благодарам

  1.    enrrique dijo

   каде го продаваат тој производ

 13.   Мигел Ангел dijo

  каде можам да го набавам во толука Мексико

 14.   есециел dijo

  Слушате жал, но треба да знам каде ја продаваат варивата за пошта, ве молам можете да ми дадете или да ми испратите извештаи

 15.   Хумберто dijo

  Би сакал да знам каде да купам една од овие во Гватемала или како да ја купам преку веб ...

 16.   Слика на зачувани места на Мануел Росалес dijo

  Еј, извинете, каде можам да го набавам во Монтереј или со купување преку Интернет?

 17.   хјанси dijo

  Купувам лажна брада итно, хитот ќе биде брз. Се радувам на вашиот одговор.

 18.   хјанси dijo

  Купувам сума итна лажна брада Јас сум од Лима во Перу, плаќањето ќе се изврши веднаш, го чекам вашиот одговор

  1.    фери dijo

   Здраво jhanses, би сакал да знам дали успеавте да ја купите лажната брада, каде и колку, ве молам одговорете ми

 19.   EИН АНДЕРСОН ГАРЗОН dijo

  Здраво, би сакал да знам во КОЛОМБИЈА КАДЕ ГО ДОБИВАМ ОВОЈ ПОЗИТИВНИ МОARИ. ВИ БЛАГОДАРАМ. EИН А.

 20.   германска хермосила dijo

  Каде можам да добијам во Мексико или да користам лажна брада и мустаќи
  од рекламата за шминка

 21.   Хозе Естебан dijo

  Би сакал да знам каде го продаваат во Доминиканската Република

 22.   Хозе dijo

  Сакам да знам како можам да го купам овој производ преку Интернет

 23.   петро велез dijo

  ебат без влакна не биди пијавки, брадите излегуваат само за мажи

 24.   Александар dijo

  Би сакал да знам каде го продаваат во Колумбија и цената бидејќи сум заинтересиран (: благодарам

 25.   гилермо dijo

  Итно треба да го добијам. информирај ме каде да ги најдам во Колумбија.

 26.   Робертино dijo

  Треба да знам како да ја купам брадата преку Интернет !!

 27.   ТЕРИУЦЕ ЕСПИНОСА dijo

  ПОТРЕБНИ ИНФОРМАЦИИ НА ХЕИ ПО ПРОИЗВОДОТ ВЕOЕ СЕ ВО МЕКСИКО КАДЕ МОANЕ ДА СЕ КУПИ ИЛИ НЕКОЈА СТРАНА НА Интернет за да се направи набавката

 28.   ветер на семинарот dijo

  Каде можам да го купам и колку чини? одговор на brisaseminario1@hotmail.com

 29.   ветер на семинарот dijo

  Овие мустаќи ми изгледаат одлично, јас сум од Перу, како би можел да ги купам, одговорете ми brisaseminario1@hotmail.com

 30.   Кито dijo

  Би сакал да ми ја дадеш веб-страницата каде што можам да купам

 31.   мај Роберт Осорио кортес dijo

  Кој добар производ ме интересира, од каде би можел да го набавам тука во Колумбија, ви благодарам многу.

 32.   Роберто Торес dijo

  Ми треба брада и мустаќи во Гватемала

 33.   Адријан dijo

  Изгледа многу добро, каде можам да го купам во Мексико?

 34.   тони ханамичик dijo

  Би сакал да знам каде можам да го купам во Перу

 35.   виул dijo

  Каде можам да го купам во Гватемала, итно треба да ви се заблагодарам

  1.    Негови dijo

   Каде можам да го купам, јас сум од Лима Перу

 36.   Кристина Гарсија dijo

  Јас сум лажен и се посветувам на правење на секаков вид додатоци на косата, било да се тоа бради, мустаќи, барбики или перики. Сосема е природно, испраќам низ целиот свет. За да ме контактирате, ви оставам е-пошта.
  geartfx@gmail.com

 37.   рурален туризам во Валенсија dijo

  Изненаден сум што го најдов блогов. Сакав да ви се заблагодарам за објавувањето на овој генијалец. Јас секако уживав во секој дел од тоа. Имам означено да видам повеќе нови работи од овој блог.

 38.   alex dijo

  Имате сметка на Фејсбук

 39.   втор алфредо монталбан хименез dijo

  Треба да купам позитиза брада во Перу, како да направам?

 40.   Андрес I Родригез dijo

  Би сакал да знам каде наоѓам брада што изгледа природно, но многу малку, живеам во Лос Анџелес Калифорнија 90020.