Кои се најмажествените спортови?

futbolСите мажи сакаат да спортуваат, но вистина е дека некои се помажествени од другите. Според рангирањето направено од американската страница Аскемен, набројуваме 10 најмажествени спортови. Со кој спорт се занимавате? Машки или не? Кажи НИ!

10. Сумо борење. Се разбира, тоа не е спорт кој е многу популарен низ целиот свет, но изгледа доволно насилно за да влезе на овој ранг.

9. Голф. Малку класистист, но тоа не значи дека престанува да биде машки спорт бидејќи е идеално да играте со пријатели со кои можете да разговарате помеѓу дупка и дупка и, зошто да не? Уживајте во неколку пијалоци додека го играте.

8. Фудбал. Ммммм, тоа покажува дека ова рангирање е направено од американска веб-страница, инаку не е објаснето како фудбалот не е прв.

7. Мотокрос. Мора да имате многу тврди коски и прилично луд мозок за да го практикувате овој спорт. Не е погоден за свесно.

6. Боречки вештини. Секако! Мажите и борбите секогаш одат рака под рака, особено ако се работи со удари и клоци.

5. Рагби. Грубоста на американскиот фудбал, иако без заштита. Сигурно не можеше да недостасува на ова рангирање.

4. Хокеј на мраз. Спортот можеби не е толку машки, но борбите со голи зглобни карактеристики на оваа практика се.

3. Тркачки автомобили. Човекот и машината заедно траат на подиумот.

2. Бокс. Повторно спорт со удари? Воопшто не ме изненадува!

1. американски фудбал. Предвидете ги, тоа е рангирање направено од американска веб-страница, што очекувавте? Иако да бидам искрен, мислам дека не е лошо што ја заземам оваа позиција бидејќи никогаш не сум видел жена да се занимава со овој спорт, за разлика од сите други споменати погоре.

Извор: BlogEllos


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Anonimo dijo

  Видов дека некои девојки играат американски фудбал и тоа не е ништо повеќе и ништо помалку од LFL што е фудбалска лига за жени, тие имаат официјална веб-страница забавувајте се

 2.   Александар dijo

  1.- Скејтборд

 3.   Marton89 dijo

  Тоа не е фудбалска лига за жени, тоа е фудбалска доза за долна облека

 4.   фелипелопез dijo

  како и дај ми го

 5.   фелипелопез dijo

  еј, можеш ли да ми ги испратиш

 6.   фелипелопез dijo

  Како се викаш