Козметички производи за пилинг

Пред неколку месеци разговаравме за пилинг кај мажи и, исто како што направивме со кремите за контура на очи, денес ќе ви го дадеме најдоброто производи за пилинг на кожата.

Со пилинг на кожата, можно е да се влечат мртвите клетки и нечистотијата што се акумулира во различни области, нанесувајќи го производот на влажното лице, правејќи масажа. Пилингите обично се добар сојузник на бричењето, бидејќи користејќи го пред бричење, помага да се подигне поткожното влакно, постигнувајќи совршен финиш.

Следно, ќе ви дадеме мало резиме на оние производи што се користат за пилинг и се направени специјално за мажи.

 • Désincrustant Visage, од Биотерм. Неделен гел за чистење со ексфолијативни честички што ги отстранува мртвите клетки. Исто така, подгответе ја брадата за бричење.
 • Материјали за кожа за мажи, пилинг за лице, од Клинички. Подигнете ја косата на брадата и подгответе ја кожата за бричење. Покрај тоа, помага да се спречат вродените влакна.
 • Обновувач на кожата, од L'Oréal Paris Men Expert. Тоа е пилинг за обновување на кожата со микрочестички од алуминиум оксид.
 • Енергичен гел за пилинг, од Nivea For Men. Со екстракти од мента, витамин Е и минерали, ја чисти нечистотијата и нечистотиите, ослободувајќи ги запушените пори.
 • Пилинг за длабоко чистење од Shiseido Men. Гел кој ги елиминира црните точки, ја омекнува и ја враќа свежината и виталноста на досадната и уморна кожа.
 • Гел за пилинг „Нормадерм“, од Виши. Чисти додека ја обновува и рафинира дамката и досадна кожа. Наменет за секојдневна употреба.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.