Кожни панталони за мажи

модерни машки панталони од кожа

Кожните панталони се користат уште од античко време, но тоа не значи дека се застарени. Многу жени ги носат, а многу други не се осмелуваат, бидејќи тоа е еден вид авантуристички костим. Кај мажите, кожните панталони исто така имаат добар стил, ако знаете како да ги комбинирате. Ако размислувате да купите кожни панталони за мажи, најдете неколку совети за да ги пронајдете оние што ве прават да изгледате најдобро.

Во оваа статија ќе ви кажеме сè што треба да знаете за да носите кожни панталони за мажи.

Страв од кожни панталони кај мажите

тело панталони за мажи

Кожни панталони, ги гледаме во повремени музички уметници и оние поврзани со модната индустрија. Многу мажи ги привлекува идејата да можат да ги користат, но тие секогаш се плашат од мислењата на другите. Дел од причината е ова. Затоа, за да избегнеме непријатни ситуации, подготвивме серија кожни панталони.

Ајде да зборуваме за стравот. Едно од недоразбирањата што многу мажи ги имаат во врска со кожните панталони е тоа што се смета за геј, а исто така и за женска мода. Но, ние мора да разјасниме нешто што може да го намали притисокот на многу мажи и многу да ги почитува тие хомосексуалцис Повеќето панталони што ги носат се наменети за жени, а доколку купат панталони за мажи, тие обично прават некои модификации за да одговараат на телото. Некои луѓе носат немодифицирани машки кожени панталони. Ако ги составиме сите други стравови заедно, тие ќе резимираат како што ќе кажат другите.

Аспекти да се разгледа

панталони стил

Пред да размислиме да носиме машки кожени панталони, а не пред да купиме, мора да разгледаме некои од нашите физички фактори. Кожените панталони се најдобри за мажи со убава фигура, без разлика дали се дебели или тенки. Идејата не е дека панталоните се вклопуваат во целото тело од половината, колковите до полните нозе. Ако сакате да одржите 100% мажественост, не препорачуваме хеланки како мода. Идеално, кожените панталони не треба да бидат премногу широки околу колковите и бутовите.

Што се однесува до бојата, ние силно препорачуваме да носите црно, бидејќи може да се комбинира со безброј различни бои и стилови на облека за гради. Исто така, подобро е да купите панталони од мат кожа од кожени панталони со површини со висок сјај. Во однос на дизајнот, изберете најмала количина орнаменти.

Совети за носење кожни панталони за мажи

Носете кожни панталони со американски стил

Ако се вратиме на потеклото на кожните панталони, тие се враќаат на Индијанците. Во тоа време, локалното население го користело овој материјал за да се стопли. Animивотните што ги ловеле се кожени и веруваат дека можат да ја добијат својата моќ користејќи ја кожата на одредено животно.

Подоцна, употребата на кожа по тексас се шири околу 1940-тите години и стана симбол на американската мода. Кожените панталони подоцна беа преземени од членовите на рок групата и му дадоа малку помодерно чувство, барем во тоа време.

Децении подоцна, кожните панталони се вратија, но од раката на Раф Симонс, една од неговите најнови колекции одлучи да ги открие повторно овие панталони, а во Калвин Клајн гледаме многу интересни стилови.

Она што го направи Симонс беше да ја апсорбира суштината на фармерките и да ја смени ткаенината за да ги направи кожните фармерки полесни за носење, што може да се комбинираат со џемпери. Версаче направи нешто слично, спојувајќи го со некои поиконични отпечатоци за модерен пресврт.

Носи кожени панталони со стил од 50 -тите и 60 -тите години

Речиси е невозможно да се зборува за кожени панталони без да се земат предвид рокенролот и нејзините главни претставници. Некои од првите имиња што ми паднаа на ум беа Елвис Присли и Geneин Винсент, кои воведоа кожени панталони во 1950-тите, со што се прави преседан во светот на модата да се вратиме на користените работи.

Потоа, рокенролот започна да ги прифаќа овие облеки како униформа во 1960-тите години на минатиот век, и таа стана репер до денес. Во тоа време, некои големи брендови ја вратија суштината на времето, како Сен Лоран, кој донесе тесни кожени панталони, ги комбинираше со широки кошули, интересни дезени и кожни јакни, бидејќи кожата и кожата е тренд што не може да бидат игнорирани.

Комбинирајте кожна јакна со кожни панталони

За некои луѓе, кожата е премногу ризична, но спарувањето со кожна јакна може да биде друго ниво. Ако сте ја разгледале оваа комбинација и мислите дека нема да успее, тогаш факт е, да, ако имате идеални елементи, ова е многу добра комбинација.

Да претпоставиме дека имате црна јакна и црни кожни панталони. Во овој случај, можете да изберете да користите маици со интересни отпечатоци (како онаа од 60-тите години на минатиот век), или повеќе основни стилови (како што се бели маици, моторни чизми или Прада и други бели патики кои никогаш нема да згаснат на стил.Елегантен и елегантен) и интересен. Контрастот на материјалите е секогаш успешен, сè додека е избалансиран. На едната рака, имаме многу индивидуална кожа, таа е протагонист, може да рефлектира светлина и да привлече големо внимание.

Ако сакате поприсебен изглед, кадифето е идеална опција бидејќи е основен стил кој додава трезен воздух во вашата облека. Може да биде кафеава, црна или темно кадифена јакна и изгледа одлично.

Каубојска ткаенина и кожени панталони

Сигурно сте ја виделе класичната комбинација на кожни јакни и искинати фармерки, бидејќи сега ќе ги свртиме работите. Панталоните ќе бидат од кожа, а деловите ќе бидат од тексас. Денимната јакна е исто така класичен стил, кој може да се комбинира со која било облека.

Во овој случај, препорачуваме светло сина јакна што изгледа како избледена и имаат стил повеќе како 80-тите и 90-тите години. Некои компании како Мејсон Маргиела издадоа преголеми тексас јакни без ракави и некои серии лепенки кои изгледаат одлично со кожени панталони.

Се надевам дека со овие информации можете да научите повеќе за тоа како да комбинирате кожени панталони за мажи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.