Клучеви за постигнување лежерен изглед

Обичен изглед

Меѓу различните стилови што можеме да ги најдеме во светот на машката мода, секојдневен изглед Обично ја претставува најизбраната од мнозинството, затоа што е една од најудобните и дека повеќето од нас имаат гардероба од типот на облека од ваков стил. Што повеќе не бара од нас да направиме голема инвестиција Ако нашата намера е целосно да го смениме начинот на облекување, иако во почетокот ако ни требаат пари, иако знаејќи во кои продавници да одиме, заштедите можат да бидат важни.

И покрај тоа што е еден од стиловите што најмногу го користат скоро сите мажи, првото нешто што треба да се има предвид е дека не можеме да го мешаме лежерниот изглед со урбаниот. Чевлите секогаш се користат со тренерка, ништо да се оди со фармерки или плисирани панталони со патики колку и да се убави и привлечни. Иако се чини очигледно, многумина се луѓе кои ги мешаат двата поима и на крајот во потрагата по лежерен изглед завршуваат со пронаоѓање на лежерен изглед со сличности, понеформален урбан изглед.

Ако сакате да постигнете успешен лежерен стил, мора да ги следите претходно утврдените упатства Можеби тоа изгледа логично, но според моето искуство, успеав да потврдам дека тоа воопшто не е. Брз пример за секојдневен стил ни овозможува да користиме јакна со фармерки и маица со Конверс или Фред Пери. Отпечатоците во риги или проверени се идеални за секојдневен стил, за разлика од другите каде што не лепат или лепат како што изгледа во урбаниот изглед.

Тренерката

Тренерката е наменета за сите оние кои сакаат да бидат пријатно дома но особено за оние луѓе кои сакаат да одат на лесна прошетка секој ден. Очигледно, секое парче облека има свој момент и моментот на тренерката е многу ограничен на одредени активности, кои не вклучуваат одење по улица. Исто како што тренерките се забранети облеки во секојдневниот изглед, така и дресовите на спортските тимови се целосно забранети.

Навредливи маици

Маица за лежерен изглед

Како дресовите на тренерките и спортските тимови, кошулите со пораки што се обидуваат да ве направат смешни со пораки кои во повеќето прилики тие имаат врска со сексуални прашања, политички идеологии, расистички симболи ...Тие не се соодветни за да го понудат лежерниот изглед што го бараме, како што е случајот со тренерката. Значи, ако размислувате да ја обновите вашата гардероба, започнете со ослободување од оваа облека.

Каде да купите облека за лежерен изглед

Лежерниот изглед се карактеризира со тоа што е необично, нудејќи поинаков изглед од оној на кој сме навикнати. Но, тоа не значи дека мораме купете која било облека што ја сакаме по секоја цена бидејќи целата активност ќе ја насочиме само на нашиот начин на облекување, кој иако е важен, не е главната работа во секојдневниот живот на луѓето.

Излезите толку модерни во последниве години тие ни нудат ефтина облека што е инспирирана од познати брендови и секогаш се препорачуваат повеќе отколку да се користат имитации затоа што секогаш ќе пристигне подготвениот за вртење кој знае како да открие разлика помеѓу оригиналот и копијата што ја носиме.

Обичен изглед за мажи

Кога веќе успеавме да ја оставиме настрана модата Хипстер, таа мода што дојде од стилот на гроздобер стил и која на крајот не го најде своето место над брадите, машините за пишување и старите мобилни телефони, сè што е поврзано со гроздобер сè уште има голема привлечност. На пазарите што се одржуваат главно секоја недела, можеме да најдеме разни тезги кои ни нудат половна облека што во нивно време беа референца во светот на модата, па затоа мора многу да пребаруваме за да ги најдеме оние квалитетни облеки што сè уште се во мода.

Овој начин на проширување на нашата гардероба е еден од најевтините што во моментов можеме да го најдеме на пазарот. Иако може да завршиме и со посета на некои од Групи продавници Индитекс, каде што сигурно ќе најдете сè што ви треба, односно понекогаш по превисоки цени.

Во сортата е зачинот

Не зборувам само за видот на облеката, туку зборувам и за боите. Розовата без да оди подалеку, и покрај тоа што е една од омилените бои на девојчињата (благодарение на Hello Kitty) е една од боите подобар контраст со кафеавата кожа на мажите. Како одредени нијанси на портокалова боја. Треба да го смените чипот и да се осмелите со други бои оставајќи ја традиционалната црна, сина, бела, беж ...
Како општо правило и иако понекогаш можеме да излеземе од обележаните линии на време, идеалот е секогаш да се обложуваме на неутрални тонови како сина, бела, беж и црна.

Обувки

Обични обувки

Сите видови облека или обувки што имаат врска со спортот Строго е забрането ако сакате да усвоите успешен лежерен изглед. Патиките, според некои погрешно сметани за спортски чевли, понекогаш можат да бидат совршени обувки за да присуствувате на некој настан. Многумина се производители на спортска облека како Најк, Адидас или Рибок кои се обложуваат на овој вид обувки, па затоа на пазарот можеме да најдеме достапна широка разновидност на брендови и бои. На Патики на Фред Пери Тие ни нудат голема разновидност на бои кои ни овозможуваат да ги комбинираме со скоро секоја облека во нашиот комплет.

Но, мора да зборуваме и за класичната Конверс, оние погрешно наречени патики кои не покриваат до горниот дел на глуждот. Како што е логично, американскиот производител не е единствениот што произведува ваков вид високи крпа чизми до глужд, но исто така и разни модни производители како Лакост, Фред Пери или Геокс Тие исто така се обложуваат на овој вид обувки што можеме да ги најдеме во голем број на установи.

Носете кошули

Постојат луѓе кои кошулите ги сметаат за луксузна ставка, резервирани само за прослави или важни настани. Кошулите и поло маиците ни овозможуваат да се облекуваме на удобен и едноставен начин без да го комплицираме нашето постоење, но кошулите секогаш тие ни даваат допир на елеганција кои исто така се комбинираат со која било облека. Некој Фред Пери, бидејќи претходно зборувавме за нив, фармерките и ленената кошула ќе ни овозможат да излеземе со едноставен лежерен изглед, но истовремено и многу елегантен.

Панталони

Обични панталони

По можност панталоните кои најдобро ни нудат лежерен изглед тие се кинески или каки со дискретни бои. На второ место ги наоѓаме фармерките, иако во некои прилики и во зависност од настанот на кој ќе одиме, можеби не се идеални. Ременот е уште еден важен дел од панталоните што секогаш кога е можно треба да биде во иста боја како и чевлите. Ако не е можно, не можеме да имаме појас од секоја боја, ќе се обидеме да избегнеме да биде многу впечатлива боја.

Додатоците не се само за жени

За да добиеме идеја за важноста на додатоците во машката дневна облека, треба да разгледаме само модни страници каде што актерите се појавуваат секојдневно, надвор од кино и телевизиски садови. Сигурно сте забележале дека во повеќето случаи, овие носат некои шал, рачен часовник, очила за сонце, ранец, ракавици, вратоврски ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.