Клучеви за носење стилска облека!

стилски костумАко не сте од оние што ставаат костум дневно или напротив, за да работите мора да носите костум, тогаш мора да научите носете костум со стил.

 1. Костум по мерка: Не мора да правите прилагодени одела, но мора да носите костум што добро ви одговара, бидејќи на овој начин можете да подобрите многу дефекти на вашата фигура.
 2. Јака на кошулата: За да се облечете во стил, јаката на кошулата мора да биде целосно видлива, бидејќи ќе дадеме чувство дека сте смалени. Предмет на манжетните, тие едвај треба да покажат (1 или 2 прста) над јакната.
 3. Панталони: За да изгледаат добро костумот, панталоните не треба да се брчкаат, треба да го достигнат само нивото на чевелот, дозволувајќи му да се види целосно. Што се однесува до ширината, има тренд кон слаби панталони, но мора да се земе предвид бројот на стапалото на лицето што го носи костумот, бидејќи, ако е со голема големина, панталоните ќе мора да бидат пошироки, во спротивно нозете тие ќе станат гигантски.
 4. Големина на костум: Ако имате проблем со прекумерна тежина, побарајте висок струк на костумот, на овој начин тоа ќе ја подобри вашата фигура.
 5. Тема на копчињата: Ако сакате да се облечете во стил, јакна од костум што има 3 копчиња, треба да го оставите централното копче прицврстено, додека во 2-копчето, долниот дел е лабав.
 6. Мода: Најновиот тренд е да носите бели кошули, но за да ги немате сите исти кошули, она што можете да направите е да ги купите оние кошули кои имаат цртежи во иста боја, да имитираат цртежи од шевронен итн.
 7. Повеќе мода: Белите кошули треба да носат вратоврски со повеќе впечатливи бои. Друг тренд оваа сезона е да ги комбинирате со соодветни марамчиња во вашиот џеб.
 8. Костум: Ширината на рамената треба да биде пропорционална на главата. На овој начин треба да создадете естетски и хармоничен изглед.

Еве ги главните клучеви за избор на костум и да се биде а Човек со стил, отсега немате ниту еден изговор за добро да го носите. Сега ти е редот ... дали имаш клуч да ни кажеш?

Fuente: Смокинг соба


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   аксел октавио dijo

  здраво како сте сите стилски мажи

  добро, имам неколку прашања
  Дипломирањето на средното училиште е близу и добро, би сакал да видам дали може да ми дадете идеи за костумите бидејќи моите пријатели не можат да одлучат и ако можете да ми дадете некои идеи, би го ценел тоа.

  и тие совети погоре се прилично добри

  ова е мојата е-пошта добротолот_рокови_@хотил.com

 2.   Педро dijo

  Дали ќе дипломирате без да знаете како да пишувате?

 3.   РОГЕР ГОНЗАЛ dijo

  Јас сум геј и Киеро имам врски со еден само да ја збогатам VEубовта, ако никогаш не можете да испратите еден, благодарам, ви го залагам за недела, 27 септември, испратете ми ги податоците на поштата и ќе бидам таму

 4.   jhon dijo

  Еј, твоите совети се многу добри, но имам проблем, имам матура, но не сум одлучен во кој костум да облечам затоа што имав смокинг на ум, но не знам дали тој костум добро ми одговара, би било многу корисно ако ми кажете или препорачате продавница каде што би можел да купам добри и модерни костуми и каде ги правите вашите лични мерења, така што костумот ми е според физичката форма… ..

  Би ценел ако ми помогнете во врска со ова прашање и овој проблем. Се надевам дека ќе одговорите на моето барање ...

 5.   Естебан Алмазаран dijo

  Па, вистината е дека на 12 декември имам матура и не знам што да облечам, правам нешто со софистицираност, но модерно и истовремено со елеганција, разбираш дека проблемот е во тоа што имам 1.85 и тежам 68 килограми. Би сакал да ми одговориш, е-пошта, истовремено, ти праќам фотографија да ти дадам идеја, добро, многу ти благодарам

 6.   Алехандро дел Ангел dijo

  Јас сум Баптистички проповедник (христијанин), студент на Библиска семинарија и за 15 дена ќе дипломирам. Сите мои соученици ќе носат костум и јас не сакам да изгледам исто, сакам да изгледам поинаку и многу елегантно, јас сум темна ... Дајте ми совет ве молам!

 7.   Сируп лектор dijo

  Сите сте зуени ...